Události ze dne 9.12.2020

12.12.2020 13:28

Krátce před půl devátou dopolední vyjížděla hlídka do ulice U Parku, kde mělo parkující vozidlo bránit nakládce zboží u tamní prodejny. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn majitel automobilu, který následně vyrozuměl příslušnou řidičku. Ta se dostavila na místo a vozidlo ihned přeparkovala. Přestupek byl vyřešen uložením pokuty v příkazním řízení na místě.

V 10.11 hodin oznámil občan na linku 156, že v ulici Požárníků parkují vozidla na veřejné zeleni. Celkem tam byla zjištěna tři vozidla, na která byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

O několik málo minut později  vyjížděla hlídka k dalšímu oznámení o špatném parkování, tentokrát do ulice Vrchlického. Provedenou kontrolou tam nebylo zjištěno žádné přestupkové jednání řidičů.

V 11.57 hodin přijali strážníci oznámení, ve kterém občan uvedl, že u prodejny potravin v ulici Topolská se nacházejí opilí bezdomovci, kteří zde rozbili skleněnou lahev. Na místě byli zjištěni dva bezdomovci, muž a žena. Muž byl v mírně podnapilém stavu, s hlídkou komunikoval. Na místě uklidil střepy z rozbité lahve a z místa poté odešel. U ženy bylo zjištěno, že není schopna samostatné chůze, dechovou zkouškou jí bylo naměřeno 2,84 promile alkoholu. Následně byla převezena na vyšetření do místní nemocnice, kde lékař rozhodl o jejím převozu na protialkoholní záchytnou stanici v Pardubicích. Tam byla žena v pořádku předána v 13.30 hodin.

Před čtrnáctou hodinou převzali strážníci v ulici Havlíčkova nalezenou peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí. Následně se podařilo kontaktovat majitelku peněženky, která se ještě týž den dostavila na služebnu městské policie a peněženku si od strážníků převzala.

O dvě hodiny později prověřovali strážníci oznámení o poškozeném hracím prvku na dětském hřišti v sídlišti U Stadionu. Tam bylo zjištěno poškození u lanového žebříku, konkrétně prasklé plastové oko, díky čemuž nedrželo lano v úchytu, žebřík tak nebyl zavěšený a ležel na zemi. Toto zjištění bylo zaneseno do knihy závad a následující den bude předáno k řešení kompetentní osobě.

Po osmnácté hodině vyjížděla hlídka do ulice Tovární, kde měl na chodníku sedět jeden z místních bezdomovců. Hlídka tam muže zastihla, ten po jednání s hlídkou z místa v pořádku odešel. O pouhých deset minut později, řešila hlídka ležícího muže v ulici v ulici Dr. Milady Horákové. V tomto případě se jednalo o muže z Nasavrk. Ten byl orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Z místa následně v pořádku odešel.

U třetího totožného případu zasahovala hlídka před dvacátou hodinou, tentokrát se mělo jednat o muže ležícího v ulici Široká. Na místě byl nalezen bezdomovec, kterého hlídka řešila v dopoledních hodinách v ulici Topolská. V tomto případě byl však již v silně podnapilém stavu, dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 2,94 promile alkoholu. Následovalo jeho vyšetření v nemocnici, po kterém byl tento muž strážníky dopraven do protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích.

V 21.45 hodin oznámil občan na linku 156, že v ulici Smetanova zasahují parkující vozidla do jeho vjezdu, čímž mu ztěžují vyjetí automobilem. Na místě bylo zjištěno celkem šest špatně parkujících vozidel, na které byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

Po půl jedné ranní se na strážníky obrátil občan, který nahlásil, že v jednom z bytů v ulici Hradištní je rušen noční klid. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o byt, kde k totožnému jednání docházelo již v minulosti. Oznámení tak bylo vyřešeno uložením pokutového příkazu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑