Události ze dne 9.4.2016

11.04.2016 13:50

Po tři čtvrtě na osm ráno byli strážníci přivoláni do sídliště U Stadionu, kde se podle oznámení na linku 156 v křižovatce nacházejí zaparkované automobily. Hlídka za stěrače dvou vozidel umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 11.45 hodin oznámila na lince 156 žena, že v Medlešicích právě volně pobíhá pes velkého vzrůstu a oznamovatelka se obává, aby někoho nenapadl. Hlídka opakovaně prověřila celou lokalitu, ale volně pobíhající pes nebyl zaregistrován.

Před polednem bylo přijato oznámení, že na panelové cestě nedaleko Novoměstské ulice je zaparkované vozidlo, a to takovým způsobem, že oznamovatel nemůže projet po panelové cestě do svého bydliště. V době příjezdu hlídky na místo již automobil odjížděl pryč, proto hlídka jeho řidiče zastavila. Jelikož strážníkům sdělil, že se jednalo pouze o zastavení na nejnutnější dobu, byla celá věc vyřešena domluvou.

Krátce po poledni bylo občanem na linku 156 oznámeno, že v ulici SNP někdo pravděpodobně neoprávněně na svodidla umístil reklamní billboard. Na místě strážníci nalezli dva kusy reklamních bannerů. Jelikož tyto bannery ohrožovaly bezpečnost silničního provozu - byly uvolněny a hrozil jejich pád do komunikace - strážníci je oba odstranili a převezli na služebnu MP, kde budou prozatím ponechány. O události byla telefonicky vyrozuměna zástupkyně majitele bannerů. Byla poučena a vyzvána, aby firma, která provedla umístění bannerů na svodidla, doložila MP povolení.

Ve 12.23 hodin vyjela hlídka na Palackého třídu, kde se podle oznámení v jedné z autobusových zastávek zdržují bezdomovci, kteří zde pijí alkohol a odpadky házejí na chodník. Na uvedené zastávce byli zjištěni dva muži z Chrudimi a jedna žena z Havířova. Jelikož byli všichni tři orientování místem i časem, museli nejprve uklidit odpadky a poté byli z místa hlídkou vykázáni.

Před sedmnáctou hodinou oznámila na linku 156 žena, že u jednoho z domů v sídlišti U Stadionu leží na zemi u popelnic muž, který je zřejmě opilý. Na místě se nacházel spící muž, ve kterém hlídka zjistila obyvatele Luže. Po probuzení byl orientován místem i časem a schopen samostatné chůze. Jelikož lékařské ošetření nežádal, z místa odešel.

V 0.38 hodin bylo přijato oznámení od občana, ve kterém uvedl, že měl své jízdní kolo ponechané před jedním z barů v Havlíčkově ulici. Nyní chtěl kolo vyzvednout, ale to se na uvedeném místě nenachází a pravděpodobně bylo odcizeno. Nakonec oznamovatel uvedl strážníkům popis možného pachatele krádeže. Na základě místní znalosti hlídka prověřila dvůr jednoho chrudimského hotelu, kde bylo uvedené jízdní kolo nalezeno odložené. Poté bylo zajištěné jízdní kolo vydáno majiteli a celá událost bude šetřena.

Krátce před druhou hodinou ranní byla hlídka přivolána do Radoušovy ulice, kde podle oznámení na lince 156 dochází k rušení nočního klidu hlasitou hudbou z okolí. Strážníci, kteří se dostavili na uvedené místo, však žádné rušení nočního klidu nezaznamenali. Po tomto zjištění hlídka odjela.

Ve 3.20 hodin bylo městským kamerovým systémem zachyceno počínání mladíka, který v Široké ulici nejprve lomcoval s dopravní značkou a poté se snažil vymontovat šrouby z patky, kterou je dopravní značka přichycena k zemi. Strážníci, kteří se dostavili na místo, zjistili v uvedeném mladíkovi obyvatele obce Kočí a celou událost zadokumentovali. Věc bude postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑