Události ze dne 9.5.2022

11.05.2022 13:10

V 6.38 hodin se na městskou policii obrátila místní obyvatelka s tím, že její sousedka jí činí naschvály, přičemž měla dokonce poškodit pneumatiku jejího jízdního kola a vytvořit nepořádek ve společné kolárně. Hlídka oznamovatelku i podezřelou ženu vyzvala k sepsání zápisu o podaném vysvětlení a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu Chrudim.

Po deváté hodině byli strážníci přivoláni do ubytovacího zařízení v Malecké ulici, protože se tam opět dostavil agresivní muž, jenž hodlal kontaktovat bývalou přítelkyni, která tam pobývá. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že dotyčný člověk mezi tím odešel do nedalekého parku. Strážníci jej dostihli a vyzvali k podání vysvětlení. Oslovený muž hlídce uvedl, že v příslušném zařízení hodlal vyzvednout svou dceru, avšak její matka ji odmítla předat do jeho péče. Když se jej další ženy snažily z budovy vyprovodit, jednu z nich před odchodem udeřil. Strážníci po těchto slovech kontaktovali poškozenou ženu, svědky incidentu a událost zadokumentovali. Celý případ následně dořeší přestupková komise Městského úřadu Chrudim.

V 10.14 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že v ulici U Parku stojí automobily na zeleni. Hlídka poté za stěrače sedmi vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče a s přítomnými řidiči dalších třech automobilů vyřešila přestupky na místě.

Pět minut po poledni kontaktoval strážníky občan s tím, že na vyhrazených parkovacích místech na Resselově náměstí a ve Štěpánkově ulici stojí některé automobily bez příslušného označení. Hlídka zmíněná parkovací místa prověřila, avšak všechna vozidla byla opatřena parkovacími kartami.

V 13.22 hodin oznámila na linku 156 občanka, že v jejich bytovém domě nepřetržitě štěká pes tamní obyvatelky. Hlídka oznamovatelku poučila, jak může v celé věci postupovat.

Před osmnáctou hodinou upozornil městskou policii občan na to, že ve vodním náhonu u Letního stadionu zpozoroval několik uhynulých ryb. Hlídka tuto informaci ověřila a následně kontaktovala předsedu místního rybářského spolku, jenž uvedl, že o uvedené skutečnosti již ví, přičemž dodal, že v tomto případě se nejedná o otravu ryb, nýbrž o jejich přirozený úhyn po vysazení do vodního náhonu. Na závěr dotyčný funkcionář přislíbil, že zajistí odstranění uhynulých ryb.

V 18.32 hodin vyjeli strážníci k supermarketu v ulici SNP, protože tam na parkovišti ležel zřejmě opilý člověk. Po příjezdu hlídky se k dotyčnému podnapilému muži dostavil jeho kamarád, jenž přislíbil, že jej převezme do péče a postará se o něj. Poté oba muži společně odešli pryč.

Několik minut před dvacátou druhou hodinou se obrátil na městskou policii se žádostí o pomoc pracovník drah, jenž uvedl, že na nástupišti vlakového nádraží v ulici Čs. armády se bezdůvodně zdržuje muž bez domova, jenž zapáchá a nikam necestuje. Hlídka po příjezdu dotyčného člověka z areálu drah vykázala.

Ve 22.30 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Dr. Bartůňka, protože v tamním bytovém domě v tuto dobu nepřetržitě štěkal pes, patřící jednomu z jeho obyvatelů, jenž se momentálně v pronajatém bytě nenacházel. Hlídce, jež se dostavila do příslušné budovy, se podařilo sehnat telefonní číslo tohoto člověka a kontaktovat jej. Dotyčný muž uvedl, že domů již jede jeho syn, jenž se o psa postará. Oznamovatele i další obyvatele domu strážníci poučili o tom, jak mohou v celé věci postupovat a událost oznámili majiteli příslušného bytu.

Před šestou hodinou ranní oznámil na tísňovou linku občan, že přímo u silnice vedoucí z Chrudimi do Slatiňan sedí dva opilí bezdomovci. Hlídka tyto podnapilé osoby, orientované místem i časem, z okolí komunikace vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑