Události ze dne 9.5.2023

10.05.2023 12:56

Deset minut po osmé hodině dopolední se obrátil na městskou policii pracovník s tím, že v ulici Na Ostrově, kde právě probíhají stavební práce, brání nesprávně zaparkovaný automobil v jejich provedení, a dodal, že na inkriminovaném místě byly v předstihu umístěné přenosné zábrany, které však někdo zřejmě přemístil. Strážníci zjistili majitelku uvedeného vozidla, avšak kontaktovat ji se jim žádným způsobem nepodařilo. Protože na příslušném místě nebyly umístěné zákazové dopravní značky, protiprávní jednání v tomto případě nebylo zjištěno. Hlídka oznamovatele seznámila s výsledkem šetření a poučila jej o správném umístění příslušného dopravního značení.

Ve 14.45 hodin se na služebnu strážníků dostavila žena, jež odevzdala cizí peněženku s doklady a s finanční hotovostí, kterou zaregistrovala odloženou v Havlíčkově ulici. Hlídka tyto nalezené věci převzala a po patnácté hodině je v pořádku předala jejich majiteli z Rabštejnské Lhoty.

Po osmnácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že u supermarketu v Poděbradově ulici se zdržuje bezdomovec, jenž tam popíjí a křičí na kolemjdoucí lidi. Po příjezdu strážníků dotyčný místem i časem orientovaný muž zakoupil v automatu kávu a sám odešel pryč.

V 19.24 hodin byli strážníci přivoláni do Filištínské ulice, protože tamní obyvatel sdělil, že jeho soused vyházel na zem obsah popelnice a poté odešel pryč. Protože uvedený člověk nebyl doma a nenacházel se ani v okolí, oznamovatel veškerý nepořádek sám uklidil. Hlídka s dotyčným mužem jeho počínání dořeší v následujících dnech, jakmile se jej podaří kontaktovat.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑