Události ze dne 9.7.2023

11.07.2023 06:01

Krátce před půl osmou prověřovala hlídka oznámení o možné poruše zabezpečovacího zařízení na železničním přejezdu v ulici Obce Ležáků. Dle oznamovatele byly dlouho spadlé závory. Strážníci provedli kontrolu zařízení, vše bylo v pořádku.

V 9.57 hodin oznámil pracovník ostrahy obchodního domu Tesco podezření z krádeže zboží. Šetřením na místě však nebyla krádež prokázána.

V 16.28 hodin přijali strážníci oznámení, ve kterém občan uvedl, že u myčky aut v ulici Obce Ležáků se pohybuje zvíře, zřejmě kuna. Strážníci zde nalezli mládě kuny, které bylo odchyceno a převezeno na služebnu, kde si jej převzala pracovnice záchranné stanice.

Ve 20.30 hodin byli strážníci při hlídkové činnosti v Husově ulici upozorněni občanem na vozidlo, u něhož byla otevřená okna. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn majitel vozidla, který byl následně kontaktován v místě bydliště. Muž se záhy dostavil na místo a vozidlo si zajistil.

Po půl dvanácté večerní vyjížděla hlídka do ulice Na Rozhledně, kde se na zahrádce tamní restaurace nacházely osoby, které měly rušit noční klid. Po příjezdu na místo zde bylo zjištěno deset osob, které se mezi sebou polohlasně bavily. Po domluvě s obsluhou se přítomní hosté přesunuli do vnitřních prostor provozovny.

Na základě oznámení vykazovala hlídka před čtvrtou hodinou ranní z autobusové zastávky na Tyršově náměstí místního bezdomovce. Muž byl po probuzení orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Po jednání s hlídkou z místa odešel.

V 6.24 hodin bylo na městskou policii nahlášeno, že z oddělení neurologie místní nemocnice odešel muž, který zde byl hospitalizován. Muž by se měl nacházet na nádraží, odkud prý volal rodinným příslušníkům. Hlídka zde muže skutečně nalezla. Po telefonické domluvě byl převezen služebním vozidlem zpět do nemocnice, kde si jej v pořádku převzal personál neurologického oddělení.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑