Události ze dnů 30.12. 2020 - 2.1.2021

04.01.2021 15:16

V 14.58 hodin oznámil občan na linku 156, že na vlakovém nádraží v ulici Čs. armády se pohybuje opilá žena, která nadává kolemjdoucím. Po příjezdu na místo hlídka zjistila, že v prostoru nádraží došlo k fyzické potyčce mezi místními bezdomovci, kdy dva z nich, muž a žena, fyzicky napadli třetího bezdomovce, kterému měli vzít peníze a mobilní telefon. Muži při tom způsobili poranění na hlavě. Vzhledem ke zranění byla na místo přivolána RZS a dále Policie ČR, která si případ na místě převzala.

Krátce před dvacátou hodinou prověřovala hlídka oznámení, ve kterém mladík uvedl, že v Koželužské ulici se nachází vozidlo značky Škoda, u kterého je rozbité okno u řidiče. Kontrolou uvedeného místa bylo zjištěno, že se jedná o vozidlo, které bylo již před několika dny strážníkem zadokumentováno jako možný vrak. Tato dokumentace bude předána k řešení kompetentnímu odboru městského úřadu.

Poslední prosincový den započala hlídka výjezdem do ulice Čs. armády, kde se měla na chodníku nacházet použitá injekční stříkačka. Strážníci stříkačku umístili do přepravního boxu a následně ji uložili na služebně městské policie, odkud bude předána k odborné likvidaci.

V 13.20 hodin oznámil občan na linku 156, že na rybníku v Kochánovicích se nachází zamrzlé labutě. Strážníci labutě skutečně nalezli, ty však poté, co se k nim strážníci přiblížili, odešly po zamrzlé hladině pryč.

O necelých dvacet minut později řešila hlídka v ulici Na Rozhledně oznámení, ve kterém občan uvedl, že u domu č. p. 880 leží na zemi muž. Hlídka zde zjistila, že se jedná o muže z Hlinska. Muž byl v mírně podnapilém stavu, orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Po jednání s hlídkou z místa odešel.

Minutu před šestnáctou hodinou se na strážníky obrátila žena, která žádala o kontrolu Škroupovy ulice. Zde se měly nacházet asi desetileté děti, které měly házet petardy. Oznamovatelka vyslovila obavu o jejich zdraví. Hlídka provedla kontrolu uvedené ulice a přilehlého okolí, žádné děti zde nebyly nalezeny.

O půl hodiny později řešila hlídka v Havlíčkově ulici oznámení o špatném parkování. Stojící vozidlo zde mělo bránit výhledu. Kontrolou místa nebylo zjištěno žádné přestupkové jednání.

V 18.49 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení, že na komunikaci, vedoucí z Chrudimi do Slatiňan, se pohybuje chodec v tmavém oblečení bez reflexních prvků. Strážníci zkontrolovali komunikaci mezi oběma městy, žádný chodec zde nebyl nalezen.

Šest minut před dvaadvacátou hodinou telefonoval na městskou policii občan, který oznámil, že ze střechy budovy na Všehrdově náměstí vychází kouř. Strážníci o chvíli později zjistili, že kouř vycházel z tamního komína.

Minutu po půlnoci oznámil občan na linku 156, že na nábřeží Karla Čapka dochází k porušování vládního nařízení zakazujícího vycházení po jednadvacáté hodině. Provedenou kontrolou uvedené ulice nebylo zjištěno žádné porušení nařízení.

První lednový den byli krátce před půl sedmou ranní strážníci přivoláni na Masarykovo náměstí, kde měl u domu č. p. 1238 ležet na zemi muž. Hlídka na uvedeném místě žádného ležícího muže nenalezla. Stál zde pouze muž ze Zaječic se svojí dcerou. Dle svědkyně to měl být právě tento muž, který zde měl předtím ležet. Při jednání s hlídkou byl muž orientován časem i místem, z místa následně v pořádku odešel.

O necelé dvě hodiny později vyjížděla hlídka do Husovy ulice, kde měl volně pobíhat pes, zřejmě rasy labradorský retrívr. Následně oznamovatelka upřesnila, že pes běžel za divadlo a dále směrem na Resselovo náměstí. Pes byl záhy viděn na kamerách městské policie, jak běží z Resselova náměstí do Břetislavovy ulice. Hlídka provedla kontrolu přilehlých ulic a širšího okolí, pes však nebyl nalezen.

Před devátou hodinou dopolední převzali strážníci na služebně městské policie nalezenou koloběžku. Po zadokumentování byla koloběžka uložena do oddělení ztrát a nálezů.

V 15.12 hodin oznámil občan na linku 156, že v Široké ulici se nachází zraněný pták. Strážníci zjistili, že se jedná o dravce s poraněným křídlem. Pták byl převezen na služebnu městské policie, kde si ho ještě týž den převzal pracovník Záchranné stanice Pasíčka.

Po sedmnácté hodině nalezli strážníci při hlídkové činnosti v obci Trpišov volně pobíhajícího jezevčíka. Dotazem u tamních obyvatel se podařilo najít jeho majitelku, které byl poté předán.

Druhého ledna byli strážníci krátce po poledni přivoláni na Palackého třídu, kde měla u domu č. p. 77 parkovat vozidla na veřejné zeleni. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním tří výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

V 17.20 hodin oznámila žena na linku 156, že v Široké ulici se nachází zraněný holub. Hlídka holuba nalezla a následně jej převezla na služebnu městské policie. Zde byl předán pracovníkovi Záchranné stanice Pasíčka.

Před půl desátou večerní vyjížděla hlídka na vlakové nádraží v ulici Čs. armády, kde měl v čekárně nádraží ležet na lavičce bezdomovec. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o muže z Chrudimi. Po jednání s hlídkou byl z místa vykázán.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑