Události ze dne 10.10.2023

11.10.2023 17:28

V 6.45 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Rooseveltově ulici parkuje nesprávně automobil, jenž ostatním vozidlům komplikuje projetí na tamní parkoviště. Hlídka za stěrač tohoto automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Krátce po poledni byli strážníci přivoláni do Topolské ulice, protože tam před jedním z domů občan zaregistroval stojící vozidlo taxislužby, do něhož se přítomné osoby snažily umístit opilou cestující. Hlídka okolí příslušné budovy prověřila, avšak automobil taxislužby nezastihla.

Ve 12.30 hodin kontaktovala městskou policii žena s tím, že u tenisových kurtů v Městském parku zpozorovala odloženou injekční stříkačku. Hlídka tento předmět vyzvedla a následně jej dopravila k odborné likvidaci.

Deset minut před čtrnáctou hodinou informovala strážníky během pochůzkové činnosti občanka o tom, že u Muzea barokních soch na Školním náměstí zaregistrovala mladíka, jenž s fixem v ruce kreslil na kamennou římsu. Na uvedeném místě hlídka zastihla mladého muže z Ústí nad Labem, jenž křídovým fixem kreslil na vrchní plochu kamenné lavice s tím, že když měl při sobě právě fix a chuť kreslit, zvolil k této činnosti kamennou lavici, přičemž budil dojem, že na svém rozhodnutí neshledal nic špatného. Strážníci jej vyzvali, aby jednání zanechal a poté přivolali policisty, neboť vyvstalo důvodné podezření, že se dotyčný mladík dopustil trestného činu. Celou událost poté převzala k šetření Policie ČR.

Ve 13.59 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v ulici V Průhonech volně pobíhá cizí pes. Strážníci toto zvíře bez evidenční známky odchytli a dopravili do útulku, kde je v pořádku umístili do připraveného kotce, neboť dle mikročipu, umístěného na těle tohoto psa, se jeho majitele v dostupných registrech hlídce nepodařilo zjistit.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑