Události ze dne 10.11.2022

14.11.2022 13:23

Před osmou hodinou dopolední bylo oznámeno prostřednictvím linky 156, že na komunikaci v ulici Dr. Milady Horákové kráčí směrem k nemocnici neznámá žena, jež riskantní chůzí ohrožuje nejen sebe, ale také řidiče projíždějících automobilů. Hlídka prověřila příslušnou ulici i její okolí, avšak dotyčnou osobu tam nezaregistrovala.

V 11.41 hodin byli strážníci přivoláni do jedné ze slatiňanských ulic, protože tam proběhlo vyklizení bytu po zesnulé osobě, přičemž veškerý odpad, a to včetně dřeva, někdo následně uložil do tamních popelnic, což oznamovatel odmítl tolerovat s tím, že příslušné nádoby na odpad, jež byly tímto odpadem zcela naplněné, jsou určené všem obyvatelům příslušného domu. Vzhledem k tomu, že při příjezdu hlídky se v uvedených popelnicích zmíněný odpad již nenacházel, strážníci kontaktovali tamní obyvatele, již sdělili, že před jejich příjezdem neznámá osoba všechen zmíněný odpad z popelnic odstranila, tudíž po hlídce další pomoci nežádají. Na základě této informace hlídka odjela.

Dvě minuty po poledni strážníci vyjeli do ulice Dr. Milady Horákové, protože poblíž tamní základny zdravotní záchranné služby měla do vozovky upadnout opilá žena. Hlídka prověřila příslušné místo a poté i celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

Ve 12.23 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že u supermarketu na Palackého třídě leží v přístřešku určeném pro odkládání nákupních vozíků bezdomovec. Hlídka po příjezdu dotyčného člověka, orientovaného místem i časem, vykázala.

Před patnáctou hodinou se obrátil na strážníky se žádostí o spolupráci operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit informaci, že se poblíž jednoho z bytových domů v Pardubické ulici nachází opuštěný dětský kočárek, v jehož okolí se nikdo nenachází. Hlídka v tomto kočárku shledala uložené spící dítě, proto se následně pokusila v přilehlé budově vyhledat jeho matku, což se jí podařilo. Dotyčná žena poté svého potomka v pořádku přemístila domů.

V 15.48 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že u konkrétního domu v Poděbradově ulici leží na zemi bezdomovec. Po příjezdu hlídky dotyčný místní muž vstal a orientován místem i časem sám odešel pryč.

Po dvacáté první hodině byli strážníci přivoláni do ulice Dr. Václava Peška, protože tam parkoval automobil na zeleni. Hlídka na uvedeném místě zastihla dvě vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Dvacet minut po půlnoci kontaktoval městskou policii občan s tím, že v ulici Na Šancích stojí některé automobily na chodníku. Hlídka o chvíli později na tato čtyři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑