Události ze dne 10.2.2021

13.02.2021 08:05

V 13.20 hodin požádal městskou policii o spolupráci pracovník technických služeb, a to ve věci zjištění a vyrozumění majitele vozidla parkujícího ve Vaňkově ulici. U tohoto vozidla došlo při provádění zimní údržby pracovníkem technických služeb k poškození zpětného zrcátka. Strážníci zjistili a následně i telefonicky kontaktovali majitele poškozeného vozidla a seznámili jej s daným problémem. Následně došlo na žádost poškozeného k předání jeho telefonického kontaktu kompetentnímu pracovníkovi technických služeb.

V 18.03 hodin oznámila žena na linku 156, že v Husově ulici neoprávněně parkuje vozidlo na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením. Strážníci prostřednictvím lustrace zjistili majitele vozidla, toho se záhy podařilo telefonicky kontaktovat. Muž se dostavil k vozidlu a přeparkoval. Věc byla na místě řešena domluvou.

Krátce po devatenácté hodině se dostavil na služebnu městské policie jeden z místních bezdomovců. Po strážnících žádal pomoc se zajištěním ubytování vzhledem k nízkým venkovním teplotám. Vzhledem k aktuálnímu stavu muže a s ohledem na mrazivé počasí zde byla skutečně obava, zda je muž schopen přečkat noc venku. Proto byla kontaktována pracovnice odboru sociálních věcí, která pro muže zajistila ubytování v noclehárně v Tovární ulici. Tam byl muž posléze hlídkou převezen a předán personálu.

O hodinu později vyjížděla hlídka do Revoluční ulice, kde měl být z jednoho z bytů slyšet hlasitý křik ženy na děti. Posléze měl být slyšet i pláč dětí. Dle oznamovatelky mělo toto trvat přibližně hodinu. Strážníci na místě jednali s uvedenou ženou a jejími dětmi. Děti byly v pořádku. Žena k celé věci uvedla, že se s dětmi učila a byla při tom hlučná. Dále se svěřila, že řeší problémy ohledně ztráty zaměstnání a je tak vystavena velkému psychickému tlaku. Strážníkům slíbila, že v bytě již bude klid. Strážníci následně provedli v okolí bytu opakované kontroly, při kterých již nebyl zaznamenán žádný hluk.

V 22.01 hodin oznámil občan na linku 156, že v ulici Strojařů je v domě č. p. 1152 rušen noční klid. Strážníci na místě jednali s mužem žijícím v bytě, ze kterého hluk vycházel. Muž uvedl, že v bytě slaví s rodinou narozeniny. Zasahujícím strážníkům přislíbil, že se ztiší. O půl hodiny později vyjela hlídka znovu na uvedenou adresu, neboť zde mělo opakovaně docházet k rušení nočního klidu. Znovu tedy hovořili s nájemníkem bytu, který tentokrát uvedl, že nesouhlasí s tím, že by rušil noční klid. Případ byl tedy na místě zadokumentován a spisový materiál bude předán k řešení přestupkové komisi.  


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑