Události ze dne 10.2.2023

13.02.2023 14:30

V 11.22 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v Hradební ulici parkují některé automobily nedovoleným způsobem. Hlídka na dvě z těchto vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče a s přítomným řidičem třetího z nich vyřešila dopravní přestupek na místě.

Před čtrnáctou hodinou se obrátil na městskou policii se žádostí o pomoc pracovník technických služeb, jenž požádal strážníky o prověření záznamu z kamery městského kamerového systému, jež se nachází na Resselově náměstí, protože tam zaregistroval poškozenou lampu veřejného osvětlení, která zřejmě utrpěla újmu během možné dopravní nehody. Na základě příslušného kamerového záznamu bylo zjištěno, že uvedenou lampu veřejného osvětlení poškodil téhož dne během couvání dodávkový automobil. Zjištěné skutečnosti operátor městské policie předal SVDN PČR, jež celou událost převzala k šetření s tím, že odpovědný řidič již sám tento skutek policii oznámil.

V 16.11 hodin kontaktovala strážníky operátorka zdravotnické záchranné služby s tím, že u supermarketu v ulici SNP leží na zemi muž se zakrvácenými ústy, přičemž bude třeba, aby u něho hlídka setrvala do příjezdu zdravotníků. Strážníci posádce ZZS pomohli s přepravou dotyčného člověka do sanitního vozu, kde jej na žádost zdravotníků podrobili orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 2,36 promile alkoholu. Poté byl tento muž dopraven do nemocnice.

Po osmnácté hodině vyjeli strážníci na čerpací stanici v ulici Obce Ležáků, jejíž obsluha oznámila, že jeden ze zákazníků odmítl uhradit palivo, které natankoval do nádrže automobilu. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že dotyčný muž odmítal připustit, že by se množství pohonných hmot, uvedené na počítadle výdejního stojanu, mohlo skutečně vejít do nádrže jeho vozidla. Odvolával se na to, že příslušné počítadlo je zřejmě porouchané, nebo že se v tankovací pistoli musela nacházet vzduchová bublina. Strážníci tohoto zákazníka poučili o možném postupu v případě, že se cítí poškozen, avšak dotyčný muž nehodlal věc jakkoli dál řešit, dlužnou částku za palivo uhradil a z čerpací stanice odjel.

V 18.24 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Luhanově ulici a také v ulici V Hliníkách stojí automobily na chodníku. Hlídka za stěrače těchto osmi vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před šestou hodinou ranní se obrátila na městskou policii žena z obce Lukavice s tím, že ji právě telefonicky kontaktovala její známá z Chrudimi, jež uvedla, že má vážné zdravotní potíže, a neví, jak má postupovat. Strážníci dotyčnou místní občanku kontaktovali a poté k ní přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která ji po provedeném ošetření ponechala v domácí péči.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑