Události ze dne 10.3.2021

13.03.2021 18:26

Před sedmou hodinou ranní vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Šnajdrovy ulice, kde na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy parkoval neoprávněně automobil bez příslušného označení. Hlídka tuto informaci prověřila a poté za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

O několik minut později obdržel operátor městské policie tísňový signál od místního muže, jenž potřeboval pomoc strážníků. Hlídka dotyčného muže vyzvedla doma po pádu nezraněného a uložila jej na lůžko, kde setrval v péči přítomné manželky.

V 7.45 hodin dorazil do operačního střediska městské policie opět tísňový signál od místního občana, jenž doma upadl, a jeho žena mu sama nedokázala pomoci vstát. I v tomto případě jej hlídka vyzvedla ze země nezraněného a ponechala jej v péči přítomné ženy.

Osmnáct minut po osmé hodině byli strážníci přivoláni do ulice Na Valech, protože tam muž zpozoroval volně pobíhajícího psa. Hlídce se uvedené zvíře nepodařilo odchytit, avšak na základě místní znalosti strážníci kontaktovali jeho majitele, jenž svého psa následně zajistil. Po vyřešení přestupku hlídka odjela.

O půl jedenácté informovala strážníky během hlídkové činnosti žena o tom, že v Husově ulici v řece se nachází zraněný kačer. Hlídka se následně pokusila toto zvíře odchytnout, avšak s negativním výsledkem.

Ve 12.30 hodin kontaktoval městskou policii muž, jenž oznámil, že před jeho vjezdem ve Václavské ulici parkuje nesprávně cizí automobil, jenž jemu komplikuje vyjetí vozidlem na komunikaci. Vzhledem k tomu, že majitele uvedeného automobilu se hlídce nepodařilo žádným způsobem kontaktovat, umístila na jeho vozidlo výzvu pro nepřítomného řidiče a oznamovateli asistovala při vyjetí automobilem na komunikaci.

Dvacet osm minut po patnácté hodině oznámil na linku 156 obyvatel ulice Čs. partyzánů, že přímo před vjezdem do jeho dvora nesprávně parkuje cizí vozidlo. Před příjezdem hlídky tento automobil odjel pryč.

V 16.13 hodin vyjeli strážníci do Pardubické ulice, neboť tam v Městském parku občan zpozoroval odložené injekční stříkačky. Hlídka tyto předměty vyzvedla a následně je předala k odborné likvidaci.

O minutu později obdržela městská policie informaci o tom, že nesprávně zaparkovaný dodávkový automobil na Tylově nábřeží komplikuje projetí ostatním vozidlům. Hlídka před příjezdem na uvedené nábřeží obdržela informaci, že dotyčný automobil již odjel pryč.

V 16.55 hodin byli strážníci přivoláni k supermarketu na Palackého třídě, protože tam na zemi ležel neznámý muž. Při příjezdu hlídky se u tohoto místního obyvatele nacházel jeho příbuzný, jenž tohoto muže převzal do péče s tím, že se o něj postará.

Chvíli před osmnáctou hodinou upozornil občan městskou policii na to, že v Husově ulici za prodejnou potravin se zdržuje skupina hlučných mladíků. Hlídka po příjezdu na uvedené místo obdržela informaci od oznamovatele o tom, že dotyční lidé již odešli neznámo kam.

Ve 21.44 hodin obdržel operátor městské policie tísňový signál od muže, jenž doma upadl a potřeboval pomoc strážníků. Hlídka tohoto člověka vyzvedla po pádu nezraněného a ponechala jej v péči jeho manželky.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑