Události ze dne 10.8.2018

13.08.2018 15:22

O půl jedenácté kontaktoval telefonicky městskou policii občan s tím, že jeho vyhrazené parkovací místo pro vozidlo invalidy na Tyršově náměstí neoprávněně obsadil cizí automobil. Hlídka na místě pořídila fotodokumentaci přestupkového jednání a zjistila majitelku vozidla, již vyrozuměla, aby toto vyhrazené parkovací místo neprodleně uvolnila. Celá věc bude následně předána k dořešení pracovníkům odboru dopravy Městského úřadu v Chrudimi.

Ve 14.40 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Bohuslava Martinů, kde občan zaregistroval dodávkový automobil stojící na chodníku. Hlídka za stěrač takto zaparkovaného vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po patnácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že v Michalském parku se zdržuje skupinka přibližně pětiletých dětí, které tam kouří cigarety. Strážníci tam zastihli mladistvého chlapce, jenž strážníkům uvedl, že uvedené děti park opustily a odešly neznámo kam. Hlídka poté prověřila okolí parku a následně celou lokalitu, avšak tyto děti nikde nezaregistrovala.

Ve tři čtvrtě na pět vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Markovic, jelikož tamní obyvatelka křičela na děti hrající si s míčem a vyháněla je s tím, že hřiště není určeno k míčovým hrám. Hlídka ověřila, že hru s míčem na tamním sportovišti nic nezakazuje a následně se pokusila kontaktovat tuto ženu. To se však v uvedené době nepodařilo.

V 18.37 hodin se na služebnu městské policie dostavila občanka a odevzdala nalezený mobilní telefon. Hlídka tento nález předala do oddělení ztrát a nálezů MěÚ v Chrudimi.

Před půl osmou se na městskou policii obrátila obyvatelka ulice Dr. Malíka, protože před její garáží parkoval cizí automobil, jenž jí znemožnil zajetí vozidlem do garáže. Do uvedené ulice vyjela hlídka, která ale cestou obdržela informaci od oznamovatelky, že dotyčný automobil odjel pryč.

Přesně ve tři čtvrtě na deset upozornila strážníky žena, že ji cestou ulicí V Průhonech sexuálně obtěžoval neznámý muž a uvedla jeho popis. Na základě tohoto sdělení hlídka přivolala policisty, kteří celou událost převzali k řešení. Hlídka mezitím prověřila uvedenou ulici a následně i celou lokalitu, avšak tohoto podezřelého člověka nikde nezaregistrovala.

Ve 23.27 hodin kontaktoval telefonicky městskou policii HZS a požádal o prověření oznámení o úniku vody v ulici Vrchlického. Hlídka tuto informaci ověřila a následně kontaktovala příslušnou vodárenskou společnost, jež o této závadě již věděla a na místo havárie vyslala technika.

Před druhou hodinou ranní oznámil na linku 156 anonymní oznamovatel, že na dětském hřišti v ulici Víta Nejedlého dochází k rušení nočního klidu. Hlídka na uvedeném místě nikoho nezastihla a rušení nočního klidu nezaregistrovala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑