Události ze dne 10.9.2021

15.09.2021 17:41

V 9.03 hodin vyjeli strážníci do ulice Dr. Milady Horákové, protože v tamním hypermarketu krvácel jeden ze zákazníků. Vzhledem k tomu, že dotyčný muž měl řeznou ránu na ruce a těžce dýchal, hlídka přivolala Zdravotní záchrannou službu, jež tohoto muže převzala do péče. Jelikož před příjezdem zdravotníků se dotyčný člověk začal chovat agresivně, strážníci byli nuceni vůči němu použít donucovacích prostředků a na jeho horní končetiny přiložili služební pouta.

Tři minuty po poledni se na služebnu městské policie dostavila žena, jež strážníkům předala psíka, jehož předtím odchytla, když volně pobíhal v ulicích města. Během převozu tohoto zvířete do útulku v Sečské ulici kontaktoval městskou policii jeho majitel, jenž po vyřešení přestupku s hlídkou své zvíře v pořádku převzal.

Ve 13.21 hodin kontaktovala strážníky se žádostí o pomoc místní obyvatelka s tím, že před vjezdem na její pozemek parkuje cizí automobil, jenž jí znemožnil vyjetí vozidlem na komunikaci. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele tohoto automobilu, jehož se však žádným způsobem nepodařilo kontaktovat. Vzhledem k této skutečnosti byla následně na místo přivolána odtahová služba, jež příslušné vozidlo z komunikace odstranila.

Po šestnácté hodině přivolal strážníky do ulice Dr. Bartůňka tamní obyvatel, jenž žádal asistenci při nastartování motoru svého automobilu. Hlídka následně vyčkávala na smluveném místě na dotyčného muže, jenž se tam nedostavil. Strážníci poté odjeli pryč.

V 19.05 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že před jedním z domů v Topolské ulici se nachází zraněná hrdlička. Hlídka tohoto ptáka odchytla a prozatím jej umístila na služebnu, kde si jej poté převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

O dvacet minut později byli strážníci přivoláni do Filištínské ulice, neboť tam parkovaly nesprávně automobily. Hlídka na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 19.30 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u prodejny v Topolské ulici se zdržuje skupina opilců, již tam popíjejí alkohol, pokřikují a močí do křoví. Strážníci u tohoto obchodu zastihli skupinu dělníků, kteří se protiprávního jednání nedopouštěli. Po tomto zjištění hlídka odjela.

Krátce po dvacáté hodině vyjeli strážníci opět do Topolské ulice, protože na parkovišti u tamní restaurace občan zpozoroval stojící automobil s otevřeným okénkem, přičemž v jeho okolí se nikdo nenacházel. Hlídka zjistila majitele tohoto vozidla, jehož se však žádným způsobem nepodařilo kontaktovat.

Ve 20.19 hodin informovala městskou policii občanka o tom, že cestou z Medlešic do Chrudimi zaregistrovala u silnice sedícího muže se sluchátky na uších. Tato žena dodala, že pojala obavu o jeho život a zdraví. Hlídka prověřila zmíněnou komunikaci, avšak tohoto člověka tam nezpozorovala.

Patnáct minut před dvacátou druhou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že u panelového domu ve Fibichově došlo k fyzickému napadání mezi několika osobami. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak nikoho na uvedeném místě nezastihla.

Ve 23.53 hodin byli strážníci přivoláni do urnového háje ve Škroupově ulici, neboť se tam nacházel zřejmě opilý muž, jenž tam křičel. Hlídka tam dotyčného člověka nezastihla. Oznamovatelka přítomným strážníkům poté sdělila, že tento muž před jejich příjezdem hřbitov opustil a odešel neznámo kam. Hlídka proto následně prověřila okolí urnového háje, avšak s negativním výsledkem.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑