Události ze dne 11.11.2022

14.11.2022 13:24

V 8.20 hodin vyjeli strážníci do Opletalovy ulice, neboť tam delší dobu parkoval na chodníku automobil. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Pět minut před desátou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že v Husově ulici stojí automobil bez příslušného označení na parkovacím místě určeném pro vozidlo invalidy. Hlídka po domluvě s oznamovatelem umístila také za stěrač tohoto automobilu výzvu pro nepřítomného řidiče.

Přesně v deset hodin strážníci během pochůzkové činnosti zpozorovali na Resselově náměstí dlouhodobě nesprávně zaparkované vozidlo, na němž již bylo umístěno několik výzev pro nepřítomného řidiče. Hlídka zjistila majitelku uvedeného automobilu a poté ji kontaktovala. Dotyčná žena uvedla, že její vozidlo momentálně užívá syn a přislíbila, že jej vyrozumí, aby automobil neprodleně přeparkoval a poté na služebně se strážníky vyřešil příslušné dopravní přestupky.

V 14.15 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že v okolí restaurace v Havlíčkově ulici volně pobíhá pes menšího vzrůstu. Hlídku, jež vyjela na uvedené místo, oznamovatelka o chvíli později vyrozuměla o tom, že zmíněné zvíře již odchytla a odvedla jeho majitelka.

O několik minut později byli strážníci přivoláni na pole poblíž hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, neboť tam volně pobíhal kůň. Hlídka na základě místní znalosti kontaktovala jeho majitele, jenž poté své zvíře odchytil a zajistil. Po vyřešení celé události strážníci odjeli.

Krátce po dvacáté hodině bylo oznámeno na linku 156, že před supermarketem v ulici SNP došlo k fyzické rozepři mezi mužem a ženou. Osoba, kterou strážníci zastihli na uvedeném místě, uvedla, že její přítel ihned po incidentu odešel pryč, přičemž dodala, že mezi nimi došlo pouze ke slovní rozepři, jež vyvrcholila vzájemným odstrčením. Vzhledem k tomu, že dotyčná žena nepociťovala žádnou újmu a nepřála si dalšího šetření celé události, hlídka ji poučila a poté odjela.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑