Události ze dne 1.11.2023

02.11.2023 11:06

Deset minut před osmou hodinou dopolední se obrátil na městskou policii občan s tím, že ve Smetanově ulici parkuje automobil přímo ve vjezdu na pozemek tamního domu, přestože se tam nachází vodorovné dopravní značení žluté barvy. Strážníci na příslušném místě toto vozidlo nezaregistrovali, proto následně prověřili celou ulici, kde na tři nesprávně stojící automobily umístili výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 8.57 hodin byli strážníci přivoláni k obchodnímu centru ve Škroupově ulici, neboť tam posedávali bezdomovci, již po kolem jdoucích lidech žebrali peníze a nevhodně se chovali. Po příjezdu hlídky tyto osoby své okolí uklidily a z místa odešly.

Krátce po jedenácté hodině upozornila městskou policii občanka, že na perónu vlakového nádraží v ulici Čs. armády leží na zemi injekční stříkačka. Hlídka tento předmět vyzvedla a dopravila jej k odborné likvidaci.

V 11.22 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v parčíku u okružní křižovatky na Bídě leží v záhonu bezdomovci. Při příjezdu strážníků tito dva lidé, orientovaní místem i časem, seděli na betonové zídce. Protože jejich jednáním k poškození květin v záhonu nedošlo, hlídka je z místa vykázala.

Pět minut po poledni vyjeli strážníci do Husovy ulice, protože tam u jednoho z domů ležel na zemi člověk bez domova. Hlídka dotyčnou ženu zastihla sedící na schodišti, orientovanou místem i časem a zdravotně v pořádku. Tato osoba následně vstala a sama odešla pryč.

V 13.35 hodin informoval městskou policii občan, že na jeho pozemek v Píšťovech vnikl cizí volně pobíhající pes a usmrtil několik slepic. Oznamovatel dodal, že toto zvíře se dosud nachází v jeho zahradě. Strážníci zmíněného psa odchytli a zjistili číslo mikročipu, umístěného na jeho těle. Vzhledem k tomu, že v dostupných registrech se jeho majitele nepodařilo hlídce zjistit, umístila tohoto psa do připraveného kotce v útulku v Sečské ulici a událost zadokumentovala. V 17 hodin vyrozuměla pracovnice útulku městskou policii o tom, že ji kontaktoval majitel tohoto zvířete s tím, že je hodlá vyzvednout. Na základě této informace vyjeli do příslušného zařízení strážníci, již zjistili totožnost dotyčného muže a informovali jej o tom, co jeho pes způsobil. Protože dotyčný člověk slíbil, že do určitého data veškerou způsobenou škodu majiteli slepic uhradí, hlídka jeho příslib ověří a poté s ním událost dořeší.

Po čtrnácté hodině oznámila prostřednictvím tísňové linky zdravotní sestra z lůžkového oddělení nemocnice ve Václavské ulici, že k jednomu z hospitalizovaných pacientů se opakovaně dobývá manželka, přestože on veškerý kontakt s ní odmítá. Strážníci jednali s dotyčnou ženou, která jim sdělila, že naléhavě potřebovala hovořit s manželem, neboť se ocitla ve finanční tísni a nemá z čeho uhradit nájemné. Hlídka poté věc konzultovala s jejím manželem, jenž i nadále trval na tom, že se se svou ženou odmítá setkat. Strážníci o tomto jeho rozhodnutí manželku informovali. Následně jí dojednali schůzku s příslušnou úřednicí Odboru sociálních věcí Městského úřadu Chrudim, aby jí pomohla najít řešení této složité životní situace.

V 17.06 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že někdo právě posprejoval stěny Myší díry a zřejmě také fasádu domu v Soukenické ulici barevnými nápisy. Protože strážníci měli k dispozici popis možných pachatelů tohoto činu a také směr, kudy se následně pohybovali, prověřili příslušnou lokalitu, přičemž tyto osoby dostihli v Široké ulici u budovy muzea, kam se o chvíli později dostavili přivolaní policisté, již celou událost – vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu – převzali k šetření.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑