Události ze dne 11.12.2016

12.12.2016 15:09

Ráno před půl osmou kontaktovala strážníky telefonicky občanka, neboť ve Střeleckém parku u splavu volně pobíhal malý pes. Hlídka tohoto psa plemene pudl odchytla a služebním vozidlem převezla do útulku v Sečské ulici, kde bylo zvíře v pořádku umístěno do připraveného kotce.

V 8.47 hodin požádal strážníky telefonicky o spolupráci operační důstojník PČR, a to z důvodu pátrání po muži, který opakovaně oznámil záchranné službě, že má v úmyslu spáchat sebevraždu a který by se mohl nacházet někde poblíž Resselova náměstí. Hlídka zmíněného muže zastihla v Novoměstské ulici, kde společně s ním setrvala do příjezdu přivolané RZP, která muže převzala do péče.

Po půl desáté obdržela městská policie telefonické oznámení o uhynulé lišce, která se nachází na silničním obchvatu města, poblíž přemostění k sídlišti Na Větrníku. Hlídka oznámení prověřila a následně vyrozuměla Myslivecké sdružení Chrudim, které přislíbilo odstranění mrtvého zvířete.

V 10.42 hodin oznámil prostřednictvím tísňové linky 112 občan, že v Pobřežní ulici se nachází neoprávněně zaparkovaná vozidla, která komplikují průjezd ostatním automobilům. Hlídka na deset nesprávně zaparkovaných vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před půl třetí se na strážníky telefonicky obrátila žena s informací o domu v Břetislavově ulici, kde poryv větru otevřel vstupní dveře, které nyní nelze uzavřít. Hlídka na místě zjistila majitelku uvedené nemovitosti, kterou následně o události vyrozuměla a která poté dveře zajistila.

Dvacet minut před šestnáctou hodinou obdržela městská policie na lince 156 telefonické oznámení o otevřených garážových vratech u konkrétní garáže na sídlišti v Pardubické ulici. Hlídce se podařilo zjistit majitelku této garáže. Ta se dostavila na místo a po provedené vizuální kontrole svoji garáž zajistila. Protiprávní jednání nebylo na místě shledáno.

V 17.34 hodin telefonicky upozornil strážníky občan, že na jednom z chrudimských železničních přejezdů nefunguje zvuková signalizace. O této skutečnosti byly okamžitě vyrozuměny ČD.

Po dvacáté první hodině kontaktoval na lince 156 městské strážníky občan, který si povšiml lampy veřejného osvětlení poblíž katastrálního úřadu, která měla odstraněný kryt a hrozilo nebezpečí úrazu. Strážníci ležící kryt lampy nasadili zpět na patku lampy a zajistili jej. O události byly informovány technické služby, které zajištění krytu lampy překontrolují.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑