Události ze dne 11.3.2021

13.03.2021 18:28

Třicet minut po osmé hodině ranní kontaktoval městskou policii řidič, jenž uvedl, že během parkování automobilu na parkovišti u supermarketu na Palackého třídě zpozoroval stojící automobil se staženým okénkem, v jehož okolí se nikdo nenachází, přičemž uvnitř tohoto vozidla jsou uloženy různé věci. Po příjezdu hlídky se k tomuto automobilu dostavil jeho majitel, jenž interiér svého vozidla překontroloval a následně automobil zajistil.

V 8.47 hodin byli strážníci přivoláni na parkoviště k dalšímu místnímu supermarketu, neboť se tam nacházela odkrytá kanálová vpusť, jejíž betonový poklop se rozlomil. Hlídka tuto informaci prověřila a poté zjistila majitele příslušného pozemku. Získané informace následně předala pracovnici příslušné prodejny, jež přislíbila, že na vzniklou závadu neprodleně upozorní jejich vedení, aby tuto šachtu zajistilo. Prozatím byla tato kanálová vpusť provizorně zajištěna ze strany personálu supermarketu dřevěnou paletou.

Několik minut po deváté hodině bylo oznámeno na linku 156, že před vjezdem do areálu jedné z firem v Průmyslové ulici parkuje na chodníku cizí automobil. Po příjezdu strážníků se k tomuto vozidlu dostavila jeho řidička, jež po vyřešení přestupku se strážníky s automobilem odjela. Na další čtyři nesprávně stojící vozidla v okolí hlídka umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 14.56 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Dr. Václava Peška, protože v tamním bytovém domě se pohybovala neznámá podezřelá žena, jež opisovala jmenovky se jmény jeho obyvatel s vysvětlením, že tuto činnost vykonává z důvodu sčítání lidu. Dotyčná žena, jež byla pracovnicí pošty, strážníkům předložila příslušný průkaz, jenž jí opravňoval k této činnosti, nutné ke sčítání lidu. Protiprávní jednání v tomto případě hlídka neshledala.

Před osmnáctou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že v jednom z místních supermarketů došlo ke krádeži zboží. Při příjezdu hlídky do uvedené prodejny se tam zároveň dostavili i policisté, kteří vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu, událost i podezřelého muže převzali k řešení.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑