Události ze dne 11.3.2022

14.03.2022 11:20

V 13.47 hodin přijali strážníci oznámení, že v čekárně vlakového nádraží se zdržuje opilý bezdomovec. Muž byl pod vlivem alkoholu, byl však orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Po jednání s hlídkou byl z místa vykázán.

Jen o pár minut později byla hlídka přivolána před budovu České spořitelny, kde měl na lavičce ležet muž. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o muže z Rosic. Ten hlídce sdělil, že zde pouze odpočíval na slunci a přitom usnul. Následně z místa odešel.

Poté se hlídka přesunula do Novoměstské ulice, kde mělo parkovat vozidlo na chodníku. Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že vozidlo z místa již odjelo.

Krátce před čtrnáctou hodinou oznámila žena na linku 156, že na pobočku České pošty v ulici Na Ostrově přinesla zákaznice svazek klíčů, které nalezla před budovou pošty. O pár minut později volala znovu, že příjezd hlídky již není nutný, neboť si klíče již vyzvedl jejich majitel.

V 16.30 hodin se na služebnu městské policie dostavila žena, která zde oznámila poškození vozidla. Ve Vlčnovské ulici, kde parkovala, mělo dojít k poškrábání laku jejího vozidla. Celý případ byl zadokumentován a další postup bude odvislý od výsledků provedených šetření.

Před sedmnáctou hodinou prověřovala hlídka oznámení o volně pobíhajícím psovi, který se měl pohybovat v okolí bývalé ploché dráhy. Pes byl hlídkou spatřen, vzhledem k jeho plachosti se ho i přes opakované pokusy nepodařilo odchytnout.

Následně hlídka přejela na vlakové nádraží, kde se měla v čekárně nacházet skupina hlučné mládeže. Po příjezdu na místo byla již mládež mimo budovu nádraží. K celé věci byli všichni přítomní řádně poučeni.

V 18.14 hodin požádali policisté z místního obvodního oddělení strážníky o spolupráci, a to ve věci oznámení, ve kterém žena policii uvedla, že byla na cyklostezce vedoucí z Chrudimi do Slatiňan fyzicky napadena. Hlídka provedla opakovanou kontrolu uvedené lokality, žádná žena se zde nenacházela. Hlídku na místě nikdo nekontaktoval. Výsledek šetření byl předán PČR.

Krátce po půl osmé večerní vyjížděla hlídka do ulice Přemysla Otakara, kde mělo dle oznámení parkovat vozidlo v protisměru. Celkem zde byla nalezena čtyři špatně parkující vozidla, na která byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

Dvě minuty po čtvrté hodině ranní kontaktovala městskou policii žena bydlící v ulici U Stadionu. V oznámení uvedla, že z bytu pod ní je slyšet velmi hlasitý křik žen, který vzbudil její děti. Strážníci hovořili se dvěma ženami, které bydlí v uvedeném bytě. Ty uvedly, že křičely, neboť slyšely ve svém bytě jakési hučení a dle nich tento zvuk pocházel z bytu oznamovatelky. Nutno dodat, že hlídka zde zasahovala v minulosti již několikrát, avšak hluk, o kterém ženy hovořily, zde nebyl nikdy zaznamenán, stejně jako v tomto případě. Celá věc je nyní v šetření a spisový materiál bude postoupen na přestupkovou komisi.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑