Události ze dne 11.5.2016

12.05.2016 11:02

Po osmé hodině ranní přijali strážníci telefonické oznámení, ve kterém uvedl občan, že v ulici Čs. armády nalezl zraněného ptáka. Hlídka na místě převzala zraněné mládě rorýse, které umístila do přepravního boxu. Následně byl kontaktován pracovník záchranné stanice, který přislíbil, že si zraněné mládě převezme na služebně MP a poskytne mu potřebnou péči. Během převozu rorýse na služebnu došlo bohužel k úhynu mláděte, proto bylo předáno k odborné likvidaci.

V 9.06 hodin vyjela hlídka do ulice SNP, neboť podle telefonického oznámení na lince 156 se  u obchodního centra nachází zaparkovaný nákladní automobil, jehož řidič porušil zákazovou dopravní značku. Před příjezdem strážníků na místo uvedené nákladní vozidlo odjelo.

Před půl desátou dopoledne se na služebnu MP dostavila žena, která oznámila, že v Topolské ulici je umístěna dopravní značka, která upozorňuje řidiče na nedaleký přechod pro chodce. Tuto dopravní značku zakrývá zeleň, proto není pro projíždějící řidiče dostatečně viditelná. Hlídka následně kontaktovala majitele přilehlého pozemku, který neprodleně vlastní zeleň upravil tak, aby uvedené dopravní značení bylo dostatečně viditelné.

Krátce po tři čtvrtě na deset dopoledne byli strážníci přivoláni do ulice Čs. armády, kde se podle oznámení na lince 156 nachází ve vnitrobloku kanál s betonovým příklopem, který je poškozen, a tudíž zde hrozí nebezpečí pádu chodců do kanálové šachty. Hlídka vymezila pomocí technického prostředku prostor okolo kanálu, aby zamezila vstupu osob do blízkosti příklopu, který navíc provizorně zajistila. Jelikož se v danou chvíli nepodařilo jednoznačně zjistit, kdo je majitelem uvedené kanálové šachty, aby jej bylo možno vyzvat ke zjednání nápravy, byl kontaktován příslušný pracovník MěÚ, jenž přislíbil, že se o řádné zajištění příklopu postará. Teprve následně bude řešeno vlastnictví šachty.

V 10.45 hodin požádali o pomoc MP pracovníci stavební firmy, kteří provádějí výkopové práce na Masarykově náměstí, neboť jim zde brání v práci zaparkované vozidlo. Následnou lustrací se hlídce podařilo zjistit majitele tohoto automobilu, který se dostavil na místo a svůj automobil přeparkoval.

Ve čtvrt na dvě odpoledne oznámila na lince 156 pracovnice supermarketu na Palackého třídě, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Po příjezdu na místo hlídka zjistila, že podezřelými jsou dva mladíci, kteří úmyslně a společně pronesli zboží bez zaplacení. Staršímu z chlapců hlídka uložila blokovou pokutu, kterou na místě zaplatil. Druhého z chlapců si vzhledem k jeho nízkému věku musel převzít jeho zákonný zástupce. Počínání tohoto nezletilého chlapce bylo zadokumentováno a následně bude celá věc předána přestupkové komisi při MěÚ v Chrudimi k odložení, a to vzhledem k jeho věku. Zároveň bude o jeho jednání informován sociální odbor MěÚ.

Krátce po půl osmé večer telefonicky oznámil občan, že v Markovicích u stánku se zmrzlinou volně pobíhá pes. Před příjezdem hlídky na místo obdrželi strážníci informaci, že si tohoto psa již odvedl jeho majitel.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑