Události ze dne 11.7.2016

12.07.2016 09:57

V 10.31 hodin přijali strážníci oznámení o neoprávněném parkování vozidla na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením, a to na Palackého třídě. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním výzvy pro nepřítomného řidiče vozidla.

V 15.45 hodin prověřovala hlídka oznámení o muži ležícím u prodejny Kubík. Po příjezdu na místo strážníci muže skutečně nalezli, byl v silně podnapilém stavu. Jelikož u sebe neměl žádné doklady, kterými by mohl prokázat svoji totožnost, byl převezen na Policii ČR k jejímu zjištění. Zde se ukázalo, že se jedná o muže ze Slatiňan. Dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 3,26 promile alkoholu. V průběhu zákroku byla muži z důvodu jeho aktivního odporu přiložena za použití hmatů, chvatů služební pouta. Následně byl muž převezen do Chrudimské nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho převozu a umístění na protialkoholní záchytnou stanici v Hradci Králové. Tam byl v pořádku předán v 17.30.

V 17.34 hodin se na strážníky obrátil chrudimský občan a žádal hlídku o pomoc. Dle jeho slov se nemůže dobouchat na manželku, která je v bytě s jejich dítětem a on má obavu o jejich zdraví. Hlídce se boucháním na dveře podařilo ženu kontaktovat. Ta sdělila, že s dítětem spala a že jsou v pořádku. S tímto zjištěním hlídka z místa odjela.

V 5.15 hodin vyjížděla hlídka do ulice Dr. Václava Peška, kde měl dle oznámení spát pod nákladovou rampou bezdomovec. Strážníci o chvíli později zjistili, že se jedná o muže s trvalým pobytem v Nové Vsi. Muž byl orientován místem i časem, po zdravotní stránce se cítil v pořádku. Po projednání věci z místa v klidu odešel.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑