Události ze dne 11.7.2017

12.07.2017 10:52

Po osmé hodině občan oznámil na linku 156, že v Husově ulici na parkovacím místě vyhrazeném pro konkrétní vozidlo invalidy parkuje neoprávněně firemní automobil. Protože registrační značka tohoto automobilu nesouhlasila s registrační značkou uvedenou na příslušné dopravní značce, hlídka kontaktovala majitele zaparkovaného vozidla, který následně uvedl, že zmíněné parkovací místo bylo přiděleno jeho otci, který má svůj automobil momentálně v servisu a z toho důvodu dočasně používá náhradní automobil, jehož registrační značka nesouhlasí s dopravním značením. Strážníci celou věc zadokumentovali a poté jí postoupí k dořešení na odbor dopravy při MěÚ v Chrudimi.

Krátce po deváté hodině upozornila strážníky telefonicky žena, že v konkrétním domě ve Filištínské ulici se v okně nachází pes většího vzrůstu, který se prokousal sítí proti hmyzu a poté hlavou rozbil skleněnou výplň okna. Hlídka kontaktovala majitelku zvířete, která psa uklidnila a zajistila proti útěku.

V 10.31 hodin obdržela městská policie telefonické oznámení, že na Palackého třídě u obchodního centra leží mrtvý holub. Hlídka uhynulé zvíře převezla na veterinární kliniku, kde jej ponechala k odborné likvidaci.

Před polednem obdrželi strážníci telefonické oznámení od občanky, která na Resselově náměstí zaregistrovala malé opuštěné kotě. Hlídka toto zvíře převezla služebním vozidlem do útulku v Sečské ulici, kde bylo předáno do péče personálu.

Po čtrnácté hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Fibichovy ulice, kde si občan všiml poškozeného stromu, kterému někdo oloupal kůru. Hlídka na místě událost zadokumentovala. Po nějaké době kontaktoval oznamovatel opět telefonicky městskou policii s tím, že se mu podařilo zjistit jméno údajného pachatele poškození, které sdělil strážníkům. Ti provedou šetření a po vyčíslení vzniklé škody celou věc předají k dořešení přestupkové komisi při MěÚ v Chrudimi.

V 16.58 hodin byli strážníci přivoláni k okružní křižovatce v ulici SNP, neboť tam žena odchytla volně pobíhajícího psa s evidenční známkou. Hlídka převzala zvíře od oznamovatelky a služebním vozidlem jej převezla do místa bydliště jeho majitele, kterému po vyřešení přestupku psa v pořádku předala.

Před devatenáctou hodinou oznámila na linku 156 ostraha prodejny potravin v Havlíčkově ulici, že u nich došlo ke krádeži zboží. Podezřelým ze spáchání přestupku proti majetku byl nezletilý chlapec, který se v přítomnosti své matky k činu doznal. Vzhledem k jeho věku bude celá věc po zadokumentování předána přestupkové komisi při MěÚ v Chrudimi k odložení. O celé události bude vyrozuměn sociální odbor městského úřadu, který učiní potřebná opatření.

Deset minut po dvacáté druhé hodině se na městskou policii telefonicky obrátil občan s tím, že majitelé konkrétní restaurace na Resselově náměstí si pořídili štěně, které hlasitě kňučí a on nemůže spát. Hlídka se dostavila na uvedené místo, kde určitou dobu setrvala, ale žádný hluk nezaregistrovala.

Krátce před čtvrt na dvanáct vyjeli strážníci do ulice Na Šancích, kde se podle telefonického oznámení u tamní autobusové zastávky nacházela skupinka mládeže, která se hlasitě bavila a rušila tamní obyvatele. Při příjezdu hlídky se tam nikdo nenacházel a na místě byl klid.

V 05.22 hodin oznámila na tísňovou linku řidička autobusu, že mezi Chrudimí a Markovicemi zaregistrovala sraženou srnu. Hlídka oznámení prověřila a následně vyrozuměla příslušného člena mysliveckého spolku v Markovicích, který učinil potřebné kroky.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑