Události ze dne 11.8.2023

14.08.2023 12:15

V 9.45 hodin se na strážníky obrátil občan se žádostí o nasazení botičky na jeho vozidlo. Jak uvedl, ztratil oba klíče od vozidla a botičku chce na vozidlo přiložit z důvodu obavy o jeho odcizení. Strážníci žádosti vyhověli a na vozidlo byla v 10.00 hodin umístěna botička městské policie.

Krátce před půl jedenáctou dopolední oslovila městskou policii ostraha objektu vlakového nádraží s žádostí o spolupráci při dohledu nad veřejným pořádkem v okolí nádraží. Na místě bylo jednáno s pracovníky ostrahy, kterým bylo sděleno, že zde v rámci hlídkové činnosti probíhají ze strany městské policie průběžné kontroly. Všichni přítomní se domluvili na dalším postupu při dohledu nad danou lokalitou.

Následná tři oznámení občanů se týkala špatně parkujících vozidel. V prvém případě se jednalo o parkování v Hradební ulici, kde byly na tři vozidla umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče. Dalších sedm výzev bylo umístěno na špatně parkující vozidla ve Filištínské ulici. Ve třetím případě mělo vozidlo parkovat před vchodem do obchodního domu Albert. Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že vozidlo již z místa odjelo.

Ve 20.52 hodin oznámila žena na linku 156, že u kruhového objezdu v průmyslové zóně mají závodit mladíci v autech. Hlídka provedla kontrolu dané lokality, na místě byl klid. Žádná vozidla, která by zde závodila, nebyla na místě zjištěna.

O půl hodiny později řešili strážníci v ulici Na Šancích oznámení, ve kterém občan uvedl, že na parkovišti se nachází otevřené vozidlo. Strážníci zjistili totožnost muže, který vozidlo užívá. Ten byl následně kontaktován a strážníkům uvedl, že se nenachází v Chrudimi. Na místo poslal svého bratra, který vozidlo zkontroloval a poté zajistil.

Další dvě oznámení se týkala hlasité hudby, která měla dle občanů rušit noční klid. V prvém případě měla hudba vycházet z objektu v Čáslavské ulici, v druhém případě z areálu firmy v Průmyslové ulici. Jelikož však byl počátek doby nočního klidu obecně závaznou vyhláškou posunut, nejednalo se v danou chvíli o přestupkové jednání.

V 1.54 hodin byl na městském kamerovém systému zachycen mladý muž, který na Resselově náměstí několikrát kopl do plastového kontejneru na odpad, čímž ho posunul z místa, kde byl předtím postaven. O chvíli později byl muž strážníky ztotožněn. Za své jednání se omluvil. Kontejner, který nebyl nijak poškozený, vrátil zpět na své místo.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑