Události ze dne 11.9.2016

12.09.2016 15:09

Po čtvrt na dvanáct obdrželi strážníci telefonické oznámení od občana, že v ulici Strojařů parkuje zhruba hodinu kamion, který stojí na chodníku a jeho motor je nastartován. Po příjezdu hlídky na místo řidič nákladního automobilu motor vypnul. Věc byla s řidičem zadokumentována a následně bude předána na Odbor dopravy při MěÚ v Chrudimi k dořešení, a to včetně fotodokumentace, kterou strážníci pořídili.

V 11.42 hodin oznámil na linku 156 muž, že v okolí mateřské školy v sídlišti U Stadionu se volně pohybuje pes větší velikosti a černé barvy. Hlídka uvedeného psa zaregistrovala, ale vzhledem k jeho plachosti se strážníkům nepodařilo přiblížit na vzdálenost potřebnou k odchytu. Poté zvíře uteklo neznámo kam.

Před šestnáctou hodinou se na strážníky telefonicky obrátil řidič autobusu, který měl při průjezdu křižovatkou na Jungmannově nábřeží problém se zaparkovanými automobily. Hlídka za stěrač nesprávně zaparkovaného vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po tři čtvrtě na pět byli strážníci telefonicky přivoláni do supermarketu v Palackého třídě, kde došlo ke krádeži zboží. V prodejně se nacházel mladík, který byl podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku. Jelikož se ke svému jednání doznal, vyřešili strážníci přestupek na místě blokovou pokutou.

V 18.48 hodin se na městskou polici telefonicky obrátila občanka, neboť poblíž úřadu v Městském parku se nachází zaparkovaný automobil, ve kterém jsou dva psi, delší dobu uzavření v přepravních boxech a okno automobilu je přitom málo pootevřené. Hlídka, která se dostavila na uvedené místo, zmíněné vozidlo nezaregistrovala.

Několik minut po devatenácté hodině požádal o příjezd strážníků obyvatel ulice Přemysla Otakara, neboť jeho matku napadl její druh. Přivolaná hlídka na místě zjistila, že zmíněný druh oznamovatelovy matky jeví známky silné opilosti a z jeho dechu je cítit alkohol. Vzhledem k tomu, že tento muž nebyl schopen k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol, byl převezen služebním vozidlem do nemocnice, kde byla zjištěna hodnota alkoholu v krvi, a to 1,97 promile. Následně službu konající lékař rozhodl o jeho převozu a umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl muž převezen služebním vozidlem MP. Personál PAZS převzal  tohoto muže ve 21.45 hodin.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑