Události ze dne 11.9.2018

12.09.2018 13:05

V 8.17 hodin oznámil muž na linku 156, že na parkovišti před Českou pojišťovnou parkují neoprávněně vozidla. Strážníci na místě zjistili, že na parkovišti je umístěno dopravní značení, které nemusí být pro řidiče plně pochopitelné. Dotazem na odboru dopravy bylo dále zjištěno, že toto dopravní značení je zde umístěno bez předchozího schválení a není tedy platné. O výsledku šetření byl oznamovatel telefonicky informován.

Před desátou hodinou dopolední vyjížděli strážníci k oznámení, že na Borzně se mají vyskytovat bezdomovci slovně obtěžující kolemjdoucí. Hlídka na místě nalezla dva místní bezdomovce, které poučila o jejich nevhodném chování. Po projednání věci byli z místa vykázáni.

V 11.53 hodin se na strážníky obrátil občan s tím, že v Havlíčkově ulici nalezl pánskou peněženku s doklady. Jak dále uvedl, peněženku uložil v tamní prodejně květin. Když se po chvíli hlídka dostavila do uvedené prodejny, bylo jí sděleno, že peněženku si zde již vyzvedl její majitel.

V 16.42 hodin oznámila žena na linku 156, že v ulici Hradební parkuje vozidlo před vjezdem na dvůr fary. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn majitel vozidla, kterého se poté podařilo telefonicky kontaktovat. Muž se následně dostavil na místo a vozidlo přeparkoval. Přestupek s ním byl vyřešen uložením pokuty v příkazním řízení na místě.

Zajímavý případ řešili strážníci okolo osmé hodiny večerní. Na tísňovou linku městské policie zavolala žena a oznámila, že na vlakovém nádraží v Medlešicích se nachází malý asi pětiletý chlapec, který pláče a hledá maminku. Hlídka na místě zjistila, že šestiletý chlapec přišel do Medlešic po cyklostezce z Chrudimi. Strážníkům dále řekl své jméno a bydliště a taktéž jméno matky. V době, kdy se hlídka nacházela s nezletilým chlapcem v Medlešicích, zvonila na zvonek na budově městské policie matka chlapce, která zde chtěla nahlásit jeho ztracení. Chlapec tak byl posléze převezen na služebnu městské policie, kde si ho matka v pořádku převzala. K události žena uvedla, že šla na chvíli ke kamarádce na návštěvu a syn chtěl zůstat doma a hrát videohry. Když se po chvíli vrátila domů, zjistila, že syn se v bytě nenachází. Malý chlapec totiž vyrazil matku hledat a došel až do Medlešic. Celý případ byl hlídkou zadokumentován a spisový materiál bude postoupen na OSPOD.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑