Události ze dne 12.10.2016

13.10.2016 12:14

V 7.41 hodin telefonicky požádala o příjezd strážníků pracovnice prodejny potravin v Havlíčkově ulici, neboť v jejich prodejně mělo dojít ke krádeži zboží. Na místě strážníci zjistili, že osoba podezřelá ze spáchání přestupku krádeže je nezletilá. Z tohoto důvodu byl na místo přivolán její zákonný zástupce a celá událost byla zadokumentována. Vzhledem k věku dítěte bude celá věc předána přestupkové komisi k odložení. O celé události bude zároveň vyrozuměn Odbor sociálních věcí MěÚ v Chrudimi.

Krátce před polednem oznámil na linku 156 pracovník firmy, která provádí svoz odpadu, že u budovy finančního úřadu parkují vozidla v průjezdu a brání tak ve vjezdu kukavozu. Strážníci, kteří se dostavili na místo, však žádné přestupkové jednání nezaznamenali.

Několik minut před šestnáctou hodinou obdržela městská policie telefonické oznámení, že na Palackého třídě u konkrétního domu parkují vozidla neoprávněně na parkovacím místě vyhrazeném pro invalidy. Přestupkové jednání na místě nebylo hlídkou shledáno, a to z důvodu nedostatečného vodorovného značení vyhrazeného parkovacího místa. O situaci byla strážníky vyrozuměna příslušná pracovnice Odboru dopravy MěÚ v Chrudimi, která zajistí nápravu dopravního značení.

Večer po půl osmé byla hlídka telefonicky přivolána k hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, kde se podle oznámení u stojanu na jízdní kola pohyboval neznámý muž, který měl ze zde ponechaných jízdních kol brát věci. Na uvedeném místě se nacházel muž, který nemohl žádným způsobem prokázat svoji totožnost, proto byla na místo přivolána hlídka OO PČR v Chrudimi, která jeho totožnost ověřila. Poté strážníci provedli šetření, kdy vyšlo najevo, že k žádnému odcizení věcí z odstavených jízdních kol nedošlo. Přestupkové jednání tedy nebylo shledáno a hlídka z místa odjela.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑