Události ze dne 1.2.2021

02.02.2021 16:38

Krátce před polednem byli strážníci přivoláni do sídliště U Stadionu, neboť obyvatel tamního domu oznámil, že byl napaden sousedem. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že k fyzickému napadení dotyčného muže mělo dojít ve společné kolárně, když tam náhodně potkal svého souseda. Strážníci s oběma muži událost zadokumentovali a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi při Městském úřadu v Chrudimi.

Ve 14.21 hodin oznámila na linku 156 řidička, že během jízdy automobilem poblíž obce u Nasavrk vběhlo před její vozidlo volně pobíhající štěně s obojkem na krku, jež poté odchytla. Protože k popsané události došlo mimo katastrální území města Chrudim, nemohli tam vyjet strážníci. Operátor městské policie se pokusil telefonicky kontaktovat příslušného starostu, aby následně řidičku poučil, jak bude s odchyceným zvířetem naloženo. Mezi Tím však dotyčná žena na obojku psa zaregistrovala telefonní číslo, na které zavolala. Po chvíli převzali štěně od řidičky jeho majitelé.

Před sedmnáctou hodinou vyjeli strážníci do sídliště U Stadionu, jelikož tam u jednoho z bytových domů občan zpozoroval na trávě zaparkovaný automobil s přívěsným vozíkem. Protože při příjezdu hlídky se na uvedeném místě nacházel pouze odstavený přívěsný vozík, strážníci zjistili jeho majitele a pokusili se jej kontaktovat v místě bydliště, což se nepodařilo. Ve večerních hodinách hlídka shledala, že uvedený vozík byl na stejném místě opět připojen za automobil, proto za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 19.57 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že ve Filištínské ulici stojí na vyhrazených parkovacích místech automobily bez příslušného označení. Hlídka uvedenou ulici prověřila a na jedno vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po páté hodině ranní byli strážníci přivoláni do Čáslavské ulice, protože tam u jedné z odboček občan zaregistroval stojící dodávkové vozidlo, což dle jeho názoru mohlo být nebezpečné pro ostatní řidiče. Průjezdnost uvedené komunikace byla zachována, přesto hlídka umístila na tento automobil výzvu pro nepřítomného řidiče, neboť stál v křižovatce.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑