Události ze dne 12.7.2016

13.07.2016 09:51

V 10.48 hodin oznámila pracovnice prodejny Billa, že v prodejně zadrželi muže podezřelého z krádeže zboží. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že se jedná o muže s trvalým pobytem v Sezemicích, který se krádeží dopouští opakovaně. V tomto případě odcizil zboží v celkové hodnotě 279 Kč. Své jednání bude muset muž vysvětlit u přestupkové komise, kam bude celá věc po zadokumentování předána.

V 11.17 hodin vyjížděli strážníci do ulice Pobřežní, kde bylo oznámeno parkování vozidel v zóně zákazu stání. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním čtyř výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

V 17.04 hodin oznámila žena na linku 156, že na Tylově nábřeží v Chrudimi odchytla volně pobíhajícího psa. Hlídka na místě psa rasy labradorský retrívr od ženy převzala a převezla jej do útulku v Sečské ulici. Následně se do útulku dostavil majitel psa, se kterým byl řešen přestupek v podobě porušení vyhlášky města o zákazu volného pobíhání psů. Jelikož muž s přestupkem nesouhlasil, bude celá věc postoupena k dořešení na přestupkovou komisi.

V 0.28 hodin požádal operační důstojník Policie ČR o spolupráci při prověření oznámení o tom, že v ulici Široká u Komerční banky spadl nějaký muž do řeky. Strážníci na místě muže v řece skutečně nalezli. Jednalo se o občana s trvalým pobytem v Ústí nad Labem. Ten hlídce sdělil, že je v pořádku, viditelné zranění neměl, lékařské ošetření odmítl. Z řeky vylezl muž po nedalekých schodech a za přítomnosti svého kamaráda z místa odešel.

O půl šesté ranní oznámil na služebně městské policie muž z Chrudimi, že nalezl u plotu svého domu uvázaného psa. Strážníci psa na místě odvázali a služebním vozidlem jej převezli do chrudimského útulku, kde byl v pořádku umístěn do kotce. Jednalo se o labradorského retrívra hnědé barvy s modrým textilním obojkem.

V 6.24 hodin přijali strážníci oznámení o houkajícím alarmu ve Václavské ulici. Jak oznamovatelka uvedla, alarm zde houkal celou noc. Hlídka šetřením na místě zjistila, že jde o závadu zabezpečovacího zařízení jednoho z domů v této ulici. Následně strážníci hovořili s majitelem domu, který o problému věděl a již na odstranění poruchy pracoval.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑