Události ze dne 12.7.2022

14.07.2022 06:26

V 10.25 hodin přijali strážníci oznámení o neoprávněném parkování vozidla na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením v ulici Na Špici. Za stěrač vozidla byla umístěna výzva pro nepřítomného řidiče vozidla.

Devět minut po třinácté hodině vyjížděla hlídka do obchodního domu Albert, kde byl zachycen chlapec podezřelý z krádeže zboží. Jelikož bylo na místě zjištěno, že se jedná o nezletilého chlapce, byla na místo přivolána jeho matka. Případ byl na místě zadokumentován, odcizené zboží bylo vráceno zpět do prodeje.

K dalšímu oznámení vyjela hlídka do Medlešic, kde bylo podezření na neoprávněnou manipulaci s přenosným dopravním značením, které je zde umístěno v souvislosti s výstavbou kanalizace. Řidiči měli také údajně projíždět zákazem vjezdu. Hlídka provedla kontrolu dopravního značení, to bylo umístěno v souladu s platným rozhodnutím. Dále byla na místě provedena kontrola dodržování zákazu vjezdu, žádný přestupek zde v době kontroly nebyl zjištěn.

Po čtrnácté hodině řešili strážníci oznámení o pálení ohně v Tovární ulici. Hlídka na místě zjistila, že v jedné z firem zde pracovníci pálili suchý rostlinný materiál. Pálení bylo nahlášeno také místním hasičům. Hlídka tak nezjistila žádné protiprávní jednání.

Z Tovární ulice hlídka přejela do Široké ulice, kde měla dle oznámení vozidla neoprávněně parkovat v zákazu vjezdu. Celkem zde bylo zjištěno šest vozidel, se třemi řidiči byl přestupek vyřešen na místě, na další tři vozidla byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

Dvě následující oznámení se týkala nevhodného chování místní bezdomovkyně, která se měla polonahá pohybovat v okolí Borzny. Údajně zde měla také vyhrožovat kolemjdoucím lidem. U ženy byla provedena dechová zkouška s výsledkem 3,04 promile alkoholu. Následoval tak převoz do pardubické nemocnice, kde lékař rozhodl o umístění ženy na protialkoholní záchytnou stanici. Tam byla hlídkou městské policie převezena a v 18.45 hodin předána tamnímu personálu.

V 23.33 hodin se na strážníky obrátila žena z Chrudimi a požádala o pomoc se zvednutím manžela, který doma upadl, a ona jej nedokázala sama zvednout. Strážníci muže zvedli ze země a posadili ho do postele. Muž neměl žádná viditelná zranění, možnost lékařského vyšetření odmítl.

Krátce před půlnocí vyjížděla hlídka do restaurace v ulici Na Valech, odkud měla být slyšet hlasitá hudba. Na místě bylo zjištěno několik osob, které zde hrály na kytaru a malý bubínek. Všichni přítomní byli poučeni o době nočního klidu, poučení vzali na vědomí a přislíbili, že bude na místě již klid.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑