Události ze dne 13.10.2021

18.10.2021 18:30

Krátce po sedmé hodině ranní vyjeli strážníci na parkoviště u supermarketu v ulici Obce Ležáků, protože na tomto parkovišti, určeném pro osobní automobily, parkoval kamion. Hlídce jeho řidič sdělil, že po dokončení předepsané bezpečnostní přestávky místo neprodleně opustí. Po vyřešení dopravního přestupku strážníci odjeli.

V 7.20 hodin informoval městskou policii řidič o tom, že v okolí okružní křižovatky u Medlešic volně pobíhá pes černé barvy. Hlídka se opakovaně pokusila pobíhající zvíře odchytnout, což se však nepodařilo, až nakonec dotyčný pes utekl před strážníky do polí.

Sedmnáct minut po osmé hodině bylo oznámeno na linku 156, že na Resselově náměstí u budovy pošty parkují na vyhrazených parkovacích místech neoprávněně automobily bez příslušného označení. Hlídka tato parkovací místa prověřila, avšak protiprávní jednání řidičů tam nezaregistrovala.

V 9.16 hodin kontaktoval městskou policii se žádostí o pomoc řidič, jenž uvedl, že u jeho nákladního automobilu došlo u okružní křižovatky v ulici SNP k technické závadě řídící jednotky, v důsledku čehož se jeho vozidlo stalo nepojízdným, a dodal, že bude třeba, aby u zmíněné křižovatky, kde se tvoří dopravní zácpa, usměrňovali provoz strážníci, a to do příjezdu přivolaného servisního automobilu. Hlídka poté na uvedeném místě usměrňovala dopravu do příjezdu odtahové služby.

Po patnácté hodině požádal strážníky o spolupráci operační důstojník PČR, neboť bylo třeba, aby hlídka společně s policisty pátrala po pohřešovaném muži. Strážníci pátrali v ulicích města dle dispozic Policie ČR do šestnácti hodin a deseti minut, kdy jim PČR oznámila, že hledaného člověka vypátrala.

V 17.29 hodin obdržela městská policie informaci, že u jednoho z domů v Čáslavské ulici stojí automobil na zeleni. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

O několik minut později byli strážníci přivoláni do sídliště Na Větrníku, jelikož tamní obyvatel sdělil, že mezi ním a jeho sousedy došlo k neshodám. Vzhledem k tomu, že událost nebylo možné vyřešit na místě, hlídka věc zadokumentovala a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu Chrudim.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑