Události ze dne 13.10.2023

16.10.2023 14:43

V 7.54 hodin se obrátil na městskou policii občan s tím, že v Čáslavské ulici zaregistroval v prostoru autobusové zastávky neoprávněně zaparkovaný automobil. Strážníci uvedené vozidlo prověřili, přičemž shledali, že za stěrač tohoto automobilu již během uplynulé noci hlídka umístila výzvu pro nepřítomného řidiče. Operátor městské policie následně zjistil majitele vozidla a příslušnou společnost se pokusil telefonicky kontaktovat, avšak neúspěšně. Ve 14.46 hodin oznamovatel opět kontaktoval městskou policii s rozhořčením z toho, že tento automobil stále stojí v autobusové zastávce. Operátor městské policie dotyčného muže informoval o tom, že na základě výzvy, umístěné za stěrač tohoto vozidla, bude protiprávní jednání jeho řidiče strážníky řešeno, avšak oznamovatel se s tímto vysvětlením nehodlal spokojit a telefonní hovor ukončil.

Dvacet čtyři minuty po osmé hodině vyjeli strážníci na Masarykovo náměstí, protože majitel jedné z tamních prodejen zaregistroval před svým obchodem zřejmě vytékající vodu, přičemž nedokázal určit, odkud vyvěrá. Hlídka příslušné místo prověřila, avšak vzhledem k tomu, že nebylo zřetelné, zda tam došlo k vodovodní havárii, či se jedná pouze o nashromážděnou dešťovou vodu po nočním dešti, bylo rozhodnuto, že inkriminované místo bude znovu prověřeno s určitým časovým odstupem.

V 8.31 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u panelového domu v Pardubické ulici parkuje automobil na zeleni. Hlídka u této budovy shledala celkem pět nesprávně stojících vozidel, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

O jedenáct minut později byli strážníci přivoláni na dvůr městského úřadu v Pardubické ulici, jelikož tam před jednou z garáží nesprávně parkoval cizí automobil. Hlídka před příjezdem do uvedeného dvora obdržela informaci od oznamovatelky o tom, že příslušné vozidlo odjelo pryč a přítomnosti strážníků již tedy není zapotřebí. Na základě této informace byla hlídka odvolána.

Krátce po desáté hodině obdržela městská policie informaci, že v ulici Obce Ležáků leží na chodníku neznámý člověk. Hlídka příslušnou ulici i její okolí prověřila, avšak s negativním výsledkem.

V 10.20 hodin vyjeli strážníci opět do ulice Obce Ležáků, protože tentokrát ve dvoře tamního zařízení pro seniory ležel neznámý muž. Po příjezdu hlídky tento člověk vstal a orientovaný místem i časem v pořádku odešel.

Po třinácté hodině se obrátila na městskou policii se žádostí o pomoc žena, jež uvedla, že ve chvíli, kdy u slatiňanského hřbitova odhodila sklo do příslušného kontejneru, vpadly do této nádoby i její náramkové hodinky. Hlídka před příjezdem do Slatiňan obdržela informaci od oznamovatelky o tom, že se jí podařilo tyto hodinky z kontejneru vyzvednout.

Ve 14.27 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v ulici Víta Nejedlého se u dětského hřiště nachází zraněný havran. Strážníci tohoto ptáka s poraněným křídlem odchytli a dopravili na služebnu, kde si o chvíli později zraněného havrana převzala do péče přivolaná pracovnice záchranné stanice živočichů.

Dvanáct minut po patnácté hodině požádal městskou policii o spolupráci operační důstojník PČR. Na základě jeho žádosti vyjeli strážníci do Široké ulice, kde právě zasahovali zdravotníci a hasiči – bylo třeba, aby hlídka do místní nemocnice dopravila elektrický invalidní vozík, protože tam bude sanitním vozem dopraven i jeho majitel. Protože uvedené vozítko se strážníkům vzhledem k rozměrům nepodařilo naložit do služebního automobilu, zajistili jeho přepravu nakonec hasiči.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑