Události ze dne 13.12.2021

15.12.2021 09:01

V 15.05 hodin oznámil občan na linku 156, že na Tyršově náměstí sedí u sportovní haly opilý muž. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o jednoho z místních bezdomovců. Muž byl orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Po jednání s hlídkou z místa odešel.

Po sedmnácté hodině prověřovali strážníci oznámení o krádeži zboží v prodejně potravin v Havlíčkově ulici. Muž, který měl dle pracovníka ostrahy odcizit energetický nápoj, z prodejny odešel. Po provedeném šetření však nebylo možné prokázat, zda ke krádeži skutečně došlo, či nikoli.

Deset minut po osmnácté hodině se na městskou policii obrátila pracovnice prodejny Billa, která uvedla, že v prostorech prodejny chodí již delší dobu bezdomovec. Strážníci zde muže nalezli – za jejich přítomnosti obchod opustil. O hodinu později ten samý muž ležel před uvedenou prodejnou. V tu chvíli již nebyl schopen samostatné chůze, dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 1,8 promile alkoholu. Následoval tak převoz na vyšetření do místní nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho umístění na protialkoholní záchytné stanici. Tam byl muž následně hlídkou převezen a v 21.00 hodin v pořádku předán tamnímu personálu.

V 19.07 hodin přijali strážníci oznámení, že ve Václavské ulici je zaparkované vozidlo Volkswagen, které má otevřené okénko. Strážníci prostřednictvím lustrace zjistili majitelku uvedeného vozidla. V místě jejího bydliště se podařilo kontaktovat manžela, který vozidlo zajistil.

V 21.00 hodin oznámil občan na linku 156, že v ulici Na Větrníku měl být jeho malý syn napaden psem. Při šetření celé události oznamovatel hlídce uvedl, že syn byl napaden bílým psem, kterého měla asi šestnáctiletá dívka řádně na vodítku. Dívku nezná. Městskou policii žádal, zda by nemohla dívku nalézt a poučit ji, aby svého psa více hlídala. V celé věci bude v následujících dnech provedeno šetření.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑