Události ze dne 1.3.2023

02.03.2023 14:46

Před devátou hodinou dopolední byli strážníci přivoláni na Všehrdovo náměstí, neboť na tamních vyhrazených parkovacích místech měly parkovat některé automobily neoprávněně. Hlídka uvedená místa prověřila a poté na jedno vozidlo bez parkovací karty umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 10.09 hodin bylo oznámeno na linku 156, že ve Slatiňanech v ulici T. G. Masaryka stojí automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

O tři minuty později vyjeli strážníci do Škroupovy ulice, protože tam u jednoho z domů parkoval cizí automobil přímo před vjezdem na pozemek. Hlídka okolí příslušné budovy prověřila, avšak uvedené vozidlo tam nezastihla.

Ve 12.57 hodin kontaktoval městskou policii anonymní oznamovatel s tím, že na Tyršově náměstí stojí některé automobily na zeleni. Hlídka na uvedeném náměstí shledala pět zaparkovaných vozidel, na která umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Dvanáct minut před čtrnáctou hodinou přivolal strážníky do ulice U Parku občan, jenž tam zaregistroval automobily stojící na chodníku. Hlídka za stěrače pěti z nich umístila výzvy pro nepřítomné řidiče a s třemi přítomnými řidiči dalších vozidel vyřešila dopravní přestupky na místě.

Ve 13.54 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že v jednom z bytových domů v ulici Přemysla Otakara došlo v konkrétním bytě ke konfliktu mezi jeho obyvatelem a dalším mužem, čemuž nasvědčoval křik, jenž tam zněl. Strážníci dotyčné osoby kontaktovali, přičemž oba muži shodně uvedli, že mezi nimi došlo pouze ke hlasité debatě, přičemž k fyzickému napadení nedošlo. Hlídka oba občany řádně poučila a poté odjela.

Po čtrnácté hodině vyjeli strážníci do Široké ulice, kde v prostoru u muzea parkovaly nesprávně automobily. Hlídka na deset z nich umístila výzvy pro nepřítomné řidiče, přičemž s přítomným řidičem jedenáctého vozidla vyřešila dopravní přestupek na místě.

V 17.36 hodin oznámila prostřednictvím tísňové linky obyvatelka ulice Obce Ležáků, že ve vnitrobloku jejich bytového domu se nachází podezřele zaparkovaný automobil, jehož řidič má hlavu položenou na volantu, přičemž v zadní části tohoto vozidla se nachází malé dítě, jež hlasitě naříká. Protože na podněty strážníků, již se dostavili na místo, dotyčný muž nereagoval a jeho stav budil podezření, že řídil automobil pod vlivem návykových látek, byla na místo přivolána Policie ČR a také zdravotnická záchranná služba. Před jejich příjezdem se plačící dívky ujala oznamovatelka, jež jí poskytla potřebnou péči. Na místo události se vzápětí dostavily dvě tamní obyvatelky, přičemž minimálně jedna z nich měla zdravotnické vzdělání, aby posoudily stav muže a učinily potřebná opatření,  zároveň také pomohly hlídce bezvládného řidiče vyprostit z automobilu. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby vyšlo najevo, že dotyčný muž nebyl ovlivněn návykovými látkami ani alkoholem, nýbrž že jeho stav způsobila nízká hladina cukru v krvi a následný glykemický šok. Posádka zdravotnické služby jej dopravila na vyšetření do nemocnice a jeho dceru o chvíli později převzala v pořádku do péče přivolaná matka.

O jedenáct minut později byli strážníci přivoláni do křižovatky ulic Dr. Václava Peška a Víta Nejedlého, protože tam parkoval nesprávně automobil. Na toto vozidlo hlídka o chvíli později umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 18.33 hodin upozornil městskou policii občan, že na Palackého třídě u budovy školy parkují automobily na zeleni. Hlídka za stěrače těchto pěti vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Třicet minut po dvacáté hodině vyjeli strážníci do ulice S. K. Neumanna, neboť před tamní garáží nesprávně parkoval cizí automobil. Hlídka na takto zaparkované vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Přesně ve dvacet tři hodiny obdržela městská policie prostřednictvím linky 112 informaci, že na autobusové zastávce v ulici Dr. Milady Horákové leží muž. Strážníci v dotyčném člověku, orientovaném místem i časem, zjistili obyvatele Moravské Třebové, jenž poté sám odešel pryč.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑