Události ze dne 13.2.2022

14.02.2022 13:06

V 8.05 hodin bylo oznámeno na linku 156, že před jednou z garáží v Malecké ulici parkuje nesprávně cizí automobil. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po desáté hodině byli strážníci přivoláni do Smetanovy ulice, protože před garáží tamního obyvatele parkoval nesprávně cizí automobil. Po příjezdu hlídky se k tomuto vozidlu, jež majiteli garáže ve vyjetí automobilem na komunikaci nijak nebránilo, dostavil jeho majitel, jenž vozidlo přeparkoval.

Ve 12.06 hodin kontaktoval městskou policii pracovník železnic s tím, že v areálu vlakového nádraží v Nerudově ulici bezdomovci vytloukli zajištěné dveře u jedné z bývalých nádražních budov a poté něco stěhovali do jejího interiéru. Strážníci tuto informaci prověřili, avšak šetřením na místě vyšlo najevo, že v tomto případě se nejednalo o objekt v majetku drah, nýbrž o soukromou budovu, kde dva přítomní muži, již měli vstupní dveře do domu řádně odemknuté, tam po domluvě s jejím majitelem prováděli úklid. Protiprávní jednání v tomto případě hlídka neshledala.

Třicet minut po třinácté hodině požádal strážníky o spolupráci operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení o tom, že v nemocnici ve Václavské ulici muž napadl ženu. Hlídka po příjezdu do tohoto zdravotnického zařízení shledala, že dotyčný člověk tam měl z důvodu neopětovaných citů napadnout matku své vyvolené dívky. Vzhledem k tomu, že okolnosti této události nasvědčovaly tomu, že v tomto případě mohlo dojít ke spáchání trestného činu, byli na místo přivoláni policisté, již celou událost převzali k řešení.

V 15.24 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že v ulici Dr. Malíka se nacházejí bezdomovci, již tam probírají obsah kontejnerů na odpad, přičemž v jejich okolí vytváří nepořádek. Hlídka na uvedeném místě tyto osoby, ani způsobené znečistění nezaregistrovala.

Krátce po sedmnácté hodině vyjeli strážníci na základě telefonátu občana do Vlčnova, neboť na tamní autobusové zastávce se měli usadit bezdomovci, již tam způsobili nepořádek. Při příjezdu hlídky se na uvedeném místě nikdo nenacházel a znečistění příslušné autobusové zastávky strážníci rovněž nezaregistrovali.

V 19.31 hodin informoval městskou policii občan o tom, že před vjezdem do jeho garáže na Palackého třídě nesprávně parkuje cizí automobil. Po příjezdu strážníků se k takto zaparkovanému vozidlu dostavila jeho řidička, jež po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou automobil přeparkovala.

Čtrnáct minut po dvacáté hodině oznámila na linku 156 pracovnice supermarketu v ulici SNP, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Strážníci v tomto supermarketu zastihli mladého muže z Trutnova, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal, proto hlídka vyřešila jeho přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑