Události ze dne 13.2.2023

15.02.2023 12:25

V 7.48 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že v Sadové ulici v místní části Markovice volně pobíhá pes. Hlídka uvedenou ulici i její okolí prověřila, avšak s negativním výsledkem.

Krátce po osmé hodině vyjeli strážníci do ulice Bohuslava Martinů, neboť tam nesprávně zaparkovaný automobil komplikoval vyprázdnění kontejnerů na odpad. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 8.27 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Revoluční ulici spí ve sklepě bytového domu neznámí mladíci. Strážníkům tito mladí lidé sdělili, že v uvedené budově hodlali navštívit jistou ženu, jež večer zřejmě nebyla doma, protože na jejich zvonění nereagovala, a dodali, že následně v domě přespali. Oba mladíci poté budovu opustili.

Po deváté hodině přivolal strážníky do Široké ulice občan, jenž před budovou muzea zaregistroval nesprávně stojící automobily. Hlídka za stěrače těchto čtyř vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Pět minut před polednem kontaktoval městskou policii muž s tím, že v ulici Na Sádkách parkuje před vjezdem na pozemek nesprávně cizí automobil. Strážníci v uvedené ulici shledali hned tři nesprávně stojící vozidla, s jejichž přítomnými řidiči vyřešili přestupky na místě.

Ve 12.07 hodin požádala o pomoc hlídku místní žena s tím, že bude třeba, aby strážníci poskytli asistenci zdravotníkům při přemístění jejího nemohoucího manžela ze sanitního vozu do bytu. Hlídka této žádosti vyhověla.

Po patnácté hodině bylo oznámeno městské policii, že na parkovišti u obchodního centra na Borzně parkuje automobil v místě s vodorovným dopravním značením bílé barvy. Hlídka na uvedené vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 15.16 hodin kontaktoval strážníky se žádostí o asistenci operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba, aby strážníci prověřili informaci o tom, že v Čáslavské ulici stojí před jedním z vjezdů na pozemek cizí automobil. Hlídka příslušné místo prověřila, avšak zmíněné vozidlo tam nezastihla.

O několik minut později se na městskou policii obrátila občanka s tím, že v Široké ulici u schodiště zaregistrovala na větvi stromu sedícího papouška. Při příchodu hlídky se tento pták nacházel nahoře v jeho koruně, proto byli na místo přivoláni hasiči, kteří se jej pokusili odchytnout, avšak neúspěšně. Papoušek se poté vznesl a odlétl neznámo kam.

V 15.53 hodin vyjeli strážníci do Rooseveltovy ulice, protože tam občanka zpozorovala psa, jenž byl připoután vodítkem k dopravní značce. Hlídka příslušnou ulici prověřila, avšak uvedené zvíře tam nezaregistrovala.

Deset minut před sedmnáctou hodinou bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové došlo ke krádeži zboží. Strážníci po příjezdu do uvedené prodejny obdrželi informaci, že jedna ze zákaznic je podezřelá z toho, že při průchodu za pokladní zónu neuhradila bižuterii, již měla mít uloženou při sobě. Následným šetřením bylo zjištěno, že v celé věci se jedná pouze o nedorozumění a k protiprávnímu jednání nedošlo. Pracovnice hypermarketu se tedy dotyčné ženě omluvila a hlídka odjela.

Krátce před dvacátou hodinou obdržela městská policie prostřednictvím operátora tísňové linky informaci, že jistou místní obyvatelku slovně uráží soused. Dotyčná žena o chvíli později strážníkům sdělila, že zaslechla přes zeď svého bytu, kterak zmíněný muž nadává nejen jí, ale také doktorce Miladě Horákové, což se jí velice dotklo. Hlídka následně tohoto obyvatele kontaktovala, přičemž vyšlo najevo, že sdělení oznamovatelky se v žádném případě nezakládá na pravdě. Protiprávní jednání nebylo v tomto případě zjištěno.

Ve 23.27 hodin byli strážníci přivoláni do panelového domu ve Fibichově ulici, protože tam z konkrétního patra zněly údery rukou do výtahových dveří. Hlídka v uvedené budově zastihla cizince, jenž se tímto způsobem dožadoval vpuštění do bytu tamní obyvatelky, jež o jeho přítomnost nejevila zájem a nekomunikovala s ním. Po vyřešení jeho protiprávního jednání strážníci dotyčného muže z domu vykázali.

Po druhé hodině ranní oznámil na linku 156 obyvatel Palackého třídy, že jeho parkovací místo, vyhrazené pro vozidlo invalidy, neoprávněně obsadil cizí automobil. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑