Události ze dne 13.3.2021

17.03.2021 16:23

Před desátou hodinou dopolední bylo oznámeno na tísňovou linku, že před domem v Revoluční ulici sedí zřejmě opilý muž s krvavým zraněním na hlavě. Strážníkům tento muž, orientovaný místem i časem, sdělil, že při chůzi zakopl a upadl. Protože jeho zranění v obličeji bylo staršího data a lékařské ošetření odmítl, hlídka odjela.

V 11.11 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Přemysla Otakara, kde měli u jednoho z domů postávat lidé bez zakrytých dýchacích cest a kouřit marihuanu. Hlídka na uvedeném místě zastihla osoby, jež nekouřily a právě odcházely domů. Strážníci je poučili o dodržování vládních opatření a v uvedené ulici následně vykonávali nepravidelné kontroly.

Třináct minut po poledni obdržela městská policie informaci o tom, že na určitém místě ve Fibichově ulici parkují automobily v místě, kam mají dopravním značením řidiči vjezd zakázán. Hlídka tam na osm vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 16.10 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice V Tejnecku, neboť tam na chodníku ležela uhynulá kočka. Hlídka toto zvíře vyzvedla a služebním vozidlem je dopravila do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde byla kočka umístěna do speciálního mrazicího boxu, odkud bude vydána k odborné likvidaci.

Před sedmnáctou hodinou upozornil občan městskou policii na to, že ve Slatiňanech v ulici Vrchlického se nachází areál bývalé firmy, který je nyní volně přístupný a je k dispozici řidičům jako veřejná parkovací plocha. Dodal, že se tam nachází odstavený vrak vozidla, ve kterém si hrají dva chlapci, kteří by se tam mohli poranit o ostré plechy, nebo o skleněné střepy. Strážníci po příjezdu tyto hochy z nebezpečného vraku vykázali. Následně operátor městské policie dotazem u PČR zjistil majitele tohoto automobilu a kontaktoval jej. Dotyčný muž sdělil, že toto své vozidlo po nedávné dopravní nehodě daroval SDH Slatiňany k nácviku zásahu u dopravní nehody a k zajištění jeho následné ekologické likvidace. Na základě tohoto sdělení byl telefonicky kontaktován člen příslušného SDH, jenž uvedl, že autovrak byl dočasně umístěn v uvedeném areálu, a to se souhlasem vedení města Slatiňany. Poté dodal, že autovrak neprodleně opatří páskou zakazující vstup do jeho blízkosti, aby nemohlo dojít k úrazu kolemjdoucích osob.

V 18.52 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na Masarykově náměstí sedí na zemi bezdomovec. Vzhledem k tomu, že tento místní muž bez domova byl v mírně podnapilém stavu, avšak orientován místem i časem, vstal a usadil se na nedalekou lavičku, kde konzumoval jídlo.

Dvacet čtyři minuty po dvacáté první hodině byli strážníci přivoláni do Hniličkovy ulice, kde se nacházel volně pobíhající pes. Hlídka na základě místní znalosti kontaktovala jeho majitele, jenž poté své zvíře zajistil. Po vyřešení přestupku strážníci odjeli.

Ve 22.03 hodin se na městskou policii obrátil obyvatel panelového domu v Havlíčkově ulici s tím, že v této budově dochází k rušení nočního klidu hlukem, jenž vychází z konkrétního bytu. Hlídka kontaktovala odpovědného muže, který se za své jednání omluvil a dodal, že doma slavil narozeniny. Po vyřešení přestupku byl v uvedeném domě klid.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑