Události ze dne 13.7.2021

14.07.2021 14:24

V 8.06 hodin oznámila žena na linku 156, že v blízkosti obchodního domu Albert leží na zemi u kontejnerů muž. Hlídka na místě zjistila, že jde o muže ze Slatiňan, který jevil známky silné opilosti a s hlídkou nebyl schopen komunikovat. Na místo tak byla přivolána RZS, jejíž posádka muže převezla k dalším vyšetřením.

O půl hodiny později vyjížděli strážníci do Pardubické ulice, kde občan nalezl uhynulého holuba. Uhynulý pták byl umístěn do přepravního pytle a následně převezen do mrazicího boxu v areálu technických služeb, odkud bude předán k odborné likvidaci.

Krátce před půl dvanáctou dopolední řešila hlídka v ulici Na Špici oznámení o neoprávněném parkování vozidla na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním výzvy pro nepřítomného řidiče vozidla.

Okolo půl druhé vyjížděla hlídka na vlakové nádraží, kde se měla nacházet žena, která měla mít zdravotní potíže. Na místě bylo zjištěno, že se zde nachází mladá žena se svým druhem. Ten hlídce uvedl, že jeho družka je rozrušená ze smrti své babičky. Dále muž konzultoval její zdravotní stav na lince 155, kdy mu bylo sděleno, že není třeba, aby byla k ženě vyslána lékařská služba. Strážníci tedy z místa následně odjeli. Jen o pár minut později se sem však hlídka vracela, neboť bylo na tísňovou linku oznámeno, že v čekárně nádraží křičí muž na ženu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná opět o tuto dvojici. Důvodem hádky měla být skutečnost, že muž chtěl družku odvézt domů a ona nechtěla. Hlídka tedy oba přítomné poučila a z místa odjela.

V 16.19 hodin přijali strážníci oznámení o muži ležícím na zemi v Novoměstské ulici. Dle oznamovatele měl mít muž poraněný nos. Na uvedeném místě hlídka nalezla muže s krvavým zraněním na nose. Strážníci muži poskytli prvotní ošetření a na místě vyčkali do příjezdu RZS.

Po sedmnácté hodině byli strážníci přivoláni do ubytovny v Moravské ulici, kde žena oznámila krádež jídla z lednice. Provedeným šetřením se nezjistilo žádné přestupkové jednání.

V 19.15 hodin oznámil občan na linku 156, že na parkovišti u obchodního domu Tesco honí nějaký muž ženu. Oznamovatel měl obavu o její zdraví. Hlídka provedla kontrolu uvedené lokality a širšího okolí, nikdo podezřelý zde nebyl nalezen.

Obdobné oznámení přijali strážníci zhruba o hodinu později, kdy měla v Husově ulici požádat žena kolemjdoucí děti o přivolání hlídky z důvodu agresivního chování jejího muže. Hlídka stejně jako v předchozím případě provedla kontrolu uvedené ulice, zejména v okolí základní školy, kde se měla žena pohybovat, nikdo se zde nenacházel. O dvacet minut později bylo na městskou policii ohlášeno, že žena, která žádala příjezd hlídky k základní škole, se nyní nachází v parku v Husově ulici. Hlídka tuto informaci vzápětí prověřila, ani na tomto místě však nebyl nikdo nalezen.

Po půl jedenácté večerní hlídka vyjížděla k oznámení, v němž občan uvedl, že v ulici K Presům se povalují bezdomovci, kteří ohrožují bezpečnost silničního provozu. Strážníci na místě zjistili dva místní bezdomovce, muže a ženu. Ti byli orientováni místem i časem, po poučení z místa v pořádku odešli.

V 22.47 hodin se na městskou policii obrátil občan, který uvedl, že ho nějací mladíci honí cestou z hospody a chtějí ho fyzicky napadnout pro jeho rozdílné názory. Hlídka muže kontaktovala u hotelu Bohemia, při jednání s hlídkou muž uvedl, že nechce nic řešit. V okolí se nenacházely žádné jiné osoby.

V 1.36 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení o rodinné rozepři v ulici Na Rozhledně. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že zde došlo k hádce mezi matkou a jejím synem, kdy syn v bytě rozbil skleněnou výplň dveří, vyhazoval věci ze skříní a poté i z okna. Strážníci na místě celý případ zadokumentovali a následně bude předán k dořešení přestupkové komisi.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑