Události ze dne 13.8.2022

17.08.2022 13:18

V 9.11 hodin oznámila žena na linku 156, že v Malecké ulici odchytla volně pobíhajícího psa. Strážníci od ženy psa rasy Akita inu převzali. Vzápětí bylo zjištěno číslo čipu, podle kterého se však v dostupných registrech nepodařilo zjistit jeho majitele. Pes tak putoval do místního útulku, kde byl v pořádku umístěn do kotce.

V 11.40 hodin přijali strážníci oznámení, že na lavičce na Resselově náměstí spí muž, zřejmě bezdomovec. Strážníci o chvíli později zjistili, že se jedná o muže z Rosic. Po jednání s hlídkou z místa odešel.

Krátce po sedmnácté hodině vyjížděla hlídka do Vestce, kde žena odchytla volně pobíhajícího psa rasy Australský ovčák. I přesto, že byla zjištěna majitelka psa, která má hlášen trvalý pobyt ve Zlíně, musel být pes umístěn do útulku, jelikož se ženu nepodařilo žádným způsobem kontaktovat.

V 22.40 hodin se na strážníky obrátila žena, která oznámila, že u kruhového objezdu v Dašické ulici jde ve vozovce muž v tmavém oblečení. Hlídka provedla kontrolu uvedené lokality a širšího okolí, muž nebyl nalezen.

Minutu před třiadvacátou hodinou oznámila žena na tísňovou linku městské policie, že v prostoru zahrádky restaurace v Havlíčkově ulici se pohybuje asi tříletá holčička, jejíž rodiče zde popíjejí alkohol. Po příjezdu hlídky na místo oznamovatelka sdělila, že rodiče s holčičkou již z místa odešli.

Po jedné hodině ranní prověřovala hlídka v Topolské ulici oznámení o rušení nočního klidu. Dle oznamovatelky mělo jít o křik lidí před tamní restaurací. Strážníci provedli kontrolu uvedeného místa, byl zde klid, žádné rušení nočního klidu nebylo na místě zjištěno.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑