Události ze dne 13.8.2023

14.08.2023 12:17

V 13.18 hodin oznámil muž na linku 156, že v ulici Na Šancích se na parkovišti nachází muž pohybující se pomocí chodítka. Muž si měl stěžovat na motání hlavy. Při příjezdu hlídky ležel muž na trávě. Uvedl, že se mu motá hlava a nemůže sám chodit. Na místo byla přivolána RZS, jejíž posádka si muže převzala do péče.

Před osmnáctou hodinou kontaktoval strážníky muž, který uvedl, že má v Hniličkově ulici problémy s mužem, který ho obvinil z krádeže jízdního kola a verbálně ho uráží. Jak dále uvedl, zmíněnou krádež kola měla již řešit Policie ČR. Když strážníci přijeli na místo, oznamovatel uvedl, že si s mužem vše již vysvětlili a po hlídce nic nepožadoval.

Po devatenácté hodině vyjížděla hlídka do ulice U Stadionu, kde měl v domě čp. 750 spát na schodišti opilý muž. Hlídka muže vzbudila, byl orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Po jednání s hlídkou odešel do svého bytu.

V 23.05 hodin přijali strážníci oznámení, že v budově základní školy ve Slatiňanech se nachází nějaké osoby. U školy měla být otevřená okna. Strážníci na místě zjistili, že vše je v pořádku. V budově školy jsou ubytovaní účastníci volejbalového tábora.

Následně se hlídka přesunula do Chrudimi, kde se měl v ulici Čs. armády nacházet volně pobíhající pes. Strážníci na místě psa od oznamovatelky převzali. I přesto, že bylo u psa načteno číslo čipu, nebyl pes nalezen v žádném dostupném registru. Posléze byl tedy umístěn do místního útulku.

V 0.43 hodin oznámil občan na linku 156, že z prostor čerpací stanice v ulici Obce Ležáků je slyšet hlasitá hudba. Hlídka na místě jednala se skupinou osob, která stála u vozidla, ve kterém hrála hlasitě hudba. Všichni přítomní byli poučeni o době nočního klidu. Následně hudbu vypnuli, na místě byl klid.

V 1.01 hodin se na městskou policii obrátila žena, která v oznámení uvedla, že má v bytě v ulici Sladkovského problém se svým partnerem, který ji měl údajně napadnout. Na výzvu ženy k opuštění bytu, kde nemá muž trvalé bydliště, nereagoval. Po příjezdu na místo oba strážníkům uvedli, že měli pouze slovní rozepři, ke zranění ani škodě na majetku prý nedošlo. Po poučení uvedli, že věc nechtějí dále řešit.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑