Události ze dne 13.9.2022

14.09.2022 12:36

Krátce po sedmé hodině ranní se obrátil na městskou policii občan s tím, že ve Fibichově ulici bude probíhat rekonstrukce střechy jedné z budov, přičemž u tohoto domu parkuje cizí automobil, jenž by mohl být během provádění prací poškozen, proto je třeba jeho majitele kontaktovat, aby své vozidlo přeparkoval. Hlídka se pokusila dotyčného člověka vyrozumět, což se však nepodařilo. O této skutečnosti byl oznamovatel informován.

V 8.20 hodin strážníci vyjeli do sídliště Na Špici, neboť tam jeden automobil parkoval na chodníku a druhý stál neoprávněně na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy. Hlídka na tyto dva automobily umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Po jedenácté hodině kontaktoval městskou policii se žádostí o asistenci operátor Zdravotní záchranné služby, neboť bylo třeba, aby strážníci před výjezdem sanitního vozu prověřili zdravotní stav jisté místní obyvatelky. Po příjezdu strážníků na příslušnou adresu vyšlo najevo, že mezi dotyčnou ženu a jejím přítelem došlo během telefonického hovoru ke konfliktu, avšak uvedená občanka se cítila zdravotně v pořádku a lékařské ošetření nepožadovala. Tyto informace byly následně předány Zdravotní záchranné službě.

V 11.53 hodin přivolal strážníky do budovy pošty na Resselově náměstí klient, jenž nebyl spokojen s řešením své reklamace. Hlídka dotyčného muže poučila o tom, jak může v takovém případě postupovat.

Čtrnáct minut po poledni bylo oznámeno na linku 156, že v Městském parku žena bez domova obtěžuje učitele se žáky, již tam v rámci tělesné výchovy sportují. Hlídka po příjezdu dotyčnou osobu pro nevhodné chování vykázala.

O několik minut později městská policie obdržela informaci, že na veřejném pozemku poblíž plovárny ve Slatiňanech někdo pálí oheň. Strážníci na uvedeném místě zastihli muže, jenž tam pálil ořezané větve a posečenou trávu. Jakmile hlídka dotyčného člověka poučila a jeho jednání s ním vyřešila, oheň okamžitě uhasil.

Ve 14.16 hodin byli strážníci přivoláni na Školní náměstí, protože se tam nacházel bezdomovec, jenž na otázku kolem jdoucí ženy, zda nepotřebuje pomoc, odpověděl, že potřebuje zemřít. Vzhledem k tomu, že dotyčný člověk, jenž působil rozrušeně, i přítomné hlídce naléhavě zopakoval, že již nechce žít, byla na místo přivolána Zdravotní záchranná služba, jejíž posádka jej shledala zdravotně v pořádku. Na základě této skutečnosti strážníci oslovili příslušnou úřednici místního městského úřadu, jež dotyčnému muži zajistila pobyt v noclehárně v Tovární ulici, kde byl poté ubytován.

Dvacet minut po čtrnácté hodině informoval městskou policii občan o tom, že v Nezvalově ulici dlouhodobě parkuje cizí automobil, jenž z části zasahuje do vjezdu na pozemek tamního domu. Hlídka vyhledala majitele uvedeného vozidla, jenž po vyřešení dopravního přestupku automobil přeparkoval.

V 15.08 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Poděbradově ulici stojí odstavený automobil, jenž tvoří překážku v silničním provozu a v jeho okolí se tvoří dopravní zácpa. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak doprava tam byla plynulá a usměrňování provozu strážníky nebylo zapotřebí.

Před osmnáctou hodinou vyjeli strážníci k ženě, jež na autobusové zastávce v Palackého třídě zaregistrovala odložený cizí klíč od automobilu s konkrétní registrační značkou. Hlídka zjistila majitele příslušného vozidla a nalezený klíč mu předala.

V 18.24 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že na jisté adrese ve Slatiňanech se nachází v přítomnosti tamních obyvatel ukrajinské dítě, jež se před tím pohybovalo ztracené na nedaleké cyklostezce. Hlídka následně dotyčnou dívku dopravila na Policii ČR, kde ji předala policistům, již poté činili další nezbytné kroky.

Osm minut po dvacáté hodině přivolal strážníky do Havlíčkovy ulice občan, jenž tam zpozoroval nesprávně zaparkovaný automobil, který stál před přechodem pro chodce a částečně na chodníku. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 22.15 hodin obdržela městská policie informaci, že z blíže neurčeného místa v okolí Luhanovy ulice zní zvuk akustického alarmu. Strážníci uvedenou lokalitu prověřili, přičemž shledali, že zmíněný zvukový signál vychází z nedostavěného domu v ulici V Hliníkách. Do uvedené budovy však nebylo možné vstoupit, přičemž tam nebyl k dispozici žádný kontakt na osobu, kterou by bylo možné v uvedené věci vyrozumět, proto hlídka odjela.

Krátce po půlnoci vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Tovární ulice, jelikož obyvatel tamní ubytovny slyšel, kterak v tuto dobu někdo opakovaně klepe na dveře jeho pokoje. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že v uvedené budově je naprostý klid, přičemž dotyčný muž jednal pod vlivem předepsaných psychofarmak, jež předtím užil, což potvrdila i jeho příbuzná, jež se tam dostavila.

Ve 2.18 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na parkovišti u panelového domu na Palackého třídě dva automobily obsadily neoprávněně parkovací místa vyhrazená pro vozidla invalidů. Hlídka na tyto automobily umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑