Události ze dne 14.10.2023

16.10.2023 14:45

Před devátou hodinou dopolední se dostavil na služebnu městské policie občan, jenž strážníkům předal cizí mobilní telefon, který zaregistroval odložený u prodejny v Široké ulici. Hlídka tento přístroj prozatím uložila na služebně, kde si jej následující den v pořádku vyzvedl jeho majitel.

V 9.54 hodin se obrátila na strážníky se žádostí o pomoc žena, jež sdělila, že ji telefonicky informovala její příbuzná, že doma upadla a sama nedokáže vstát. Hlídka se poté dostavila na příslušnou adresu, kde dotyčnou občanku vyzvedla po pádu ze země nezraněnou a uložila ji na lůžko, kde setrvala. O situaci na místě byla oznamovatelka vyrozuměna.

Sedm minut po patnácté hodině bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že u bytového domu v Malecké ulici se nachází zraněná kočka, již možná srazil projíždějící automobil. Hlídka toto zvíře odchytla a dopravila do útulku v Sečské ulici, kde uvedenou kočku převzala do péče přítomná pracovnice.

V 17.04 hodin informoval řidič městskou policii, že během jízdy na Masarykově náměstí zpozoroval nákladní automobil s poškozenou pneumatikou, jehož řidič i přes defekt kola pokračoval v jízdě. Oznamovatel dodal, že pojal obavu, aby tímto jednáním nedošlo k poškození komunikace. Strážníci uvedené nákladní vozidlo dostihli v Dašické ulici, kde jeho řidič zaparkoval. Dotyčný muž hlídce sdělil, že nechtěl z důvodu poškozené pneumatiky ohrozit průjezdnost v centru města, proto dojel do Dašické ulice, kde pneumatiku s defektem vymění. Strážníci následně celou událost zkonzultovali s posádkou SVDN PČR, jež nejprve příslušnou komunikaci prověřila a poté hlídce sdělila, že jízdou tohoto nákladního automobilu k žádnému poškození komunikace nedošlo.

O čtyřicet jedna minut později bylo oznámeno na linku 156, že na táhlé rovině poblíž obce Čankovice se nachází poraněný dravý pták. Jelikož se jednalo o oblast ležící mimo katastrální území Chrudimi, operátor městské policie tuto informaci předal pracovníkovi záchranné stanice živočichů, jenž přislíbil, že příslušné místo neprodleně prověří některý z jeho kolegů.

V 19.11 hodin vyjeli strážníci do ulice Na Šancích, protože tam obyvatelka zaregistrovala opuštěné a nesoběstačné kotě. Hlídka toto mládě odchytla a poté je v pořádku předala do péče pracovnice útulku v Sečské ulici.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑