Události ze dne 14.11.2018

15.11.2018 14:17

V 8.30 hodin oznámila žena na linku 156, že v ulici Na Výsluní parkuje přibližně dva měsíce vozidlo, které má vypuštěné pneumatiky. Hlídka na místě uvedené vozidlo nalezla, u vozidla byla vypuštěna jedna pneumatika. Vozidlo nevykazuje známky vraku. S tímto zjištěním hlídka z místa odjela.

Krátce po deváté hodině dopolední vyjížděla hlídka do ulice V Průhonech, kde se měla u fotbalového stadionu nacházet zraněná kočka. Strážníci kočku na místě nalezli a následně ji převezli do chrudimského útulku.

V 11.27 hodin přijali strážníci oznámení o žebrajícím bezdomovci. Dle oznamovatelky se měl muž nacházet před obchodním domem Albert. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o bezdomovce z Chroustovic, který v době příjezdu hlídky seděl na chodníku. Po projednání věci byl z místa vykázán.

V 11.44 hodin oznámil muž na linku 156 špatné parkování vozidel na náměstí U Vodárny. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním tří výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

O dvacet minut později vyjížděli strážníci k dalšímu případu špatného parkování, tentokrát do Rooseveltovy ulice. Zde měla parkující vozidla ztěžovat průjezd autobusů. Provedenou kontrolou zde byly nalezeny dvě neoprávněně parkující vozidla, na která byly vzápětí umístěny výzvy.

Ve 12.46 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení o popsaných vratech v Markovicích. Strážníci na místě hovořili s oznamovatelem, který hlídce ukázal poměrně hanlivý nápis. Dále uvedl jméno možné pachatelky tohoto jednání. Nakonec sdělil, že se s touto ženou jedná o opakované problémy. Hlídka se dále pokusila kontaktovat uvedenou ženu, doma byla pouze její dcera, která se k celé věci rovněž vyjádřila. Strážníci tak celý případ na místě zadokumentovali a v následujících dnech bude předán k dořešení přestupkové komisi.

Krátce po jedné hodině odpolední prověřovali strážníci oznámení o údajném parkování vozidla na chodníku v ulici J. E. Purkyně. Provedenou kontrolou však nebylo žádné vozidlo nalezeno.

V 16.30 hodin se na strážníky obrátil muž s tím, zda by nebylo možné dohlédnout na parkování vozidel na křižovatce ulic Vrchlického a Jungmannovo nábřeží, kde v případě špatného parkování ztěžují vozidla průjezd autobusům směřujícím k místním sportovištím. Hlídka provedla kontrolu uvedené lokality, parkování vozidel bylo v době kontroly v pořádku. O tomto byl následně oznamovatel informován. Strážníci zde budou v kontrolách pokračovat i nadále.

V 17.19 hodin oznámila žena na linku 156, že v Husově ulici nalezla klíče od vozidla. Strážníci klíče od ženy převzali a uložili je do oddělení ztrát a nálezů. Ještě týž den kontaktoval městskou policii majitel klíčů, který uvedl, že si je osobně vyzvedne následující den.

V 19.22 hodin vyjížděli strážníci do Malecké ulice, kde občan oznámil parkování vozidla, u kterého má být rozbité levé přední okno. Strážníci provedli kontrolu uvedeného vozidla a prostřednictvím lustrace zjistili jeho majitele, kterého se však nepodařilo kontaktovat. Případu se tak budou strážníci věnovat následující den.

Krátce po půl deváté vyjížděli strážníci do ulice U Stadionu, kde se měl kopáním do dveří domáhat vstupu do bytu ženy její bývalý přítel. Hlídka na místě jednala jak se ženou, tak s jejím bývalým přítelem, který po poučení z místa odešel.

Ve 22.22 hodin požádal z důvodu vytíženosti vlastních hlídek operační důstojník PČR o prověření oznámení o rušení nočního klidu, ke kterému má docházet v ubytovně U Krkavce. Provedenou kontrolou nebylo žádné rušení nočního klidu zaznamenáno.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑