Události ze dne 14.11.2022

15.11.2022 15:11

Osm minut po sedmé hodině ranní obdržela městská policie informaci o tom, že u jedné z prodejen v ulici Na Rozhledně došlo k fyzickému napadení mezi dvěma muži. Strážníci na uvedeném místě zastihli jednoho z nich, jenž uvedl, že tam došlo ke sporu s jemu známým člověkem, jenž po incidentu utekl před přivolanou hlídkou do nedalekého sídliště. Dotyčný občan dodal, že během této události neutrpěl žádnou újmu a dalšího šetření v celé věci nežádá. Vzhledem k tomu, že strážníci na základě místní znalosti měli povědomí o tom, že druhý z mužů, jenž utekl pryč, je v současné době v hledáčku Policie ČR, prověřili příslušnou lokalitu, až tohoto člověka zpozorovali ležícího pod jedním ze zaparkovaných automobilů, kde se před hlídkou ukryl. Protože se v tomto případě jednalo o nebezpečného pachatele, strážníci mu na horní končetiny přiložili služební pouta a poté jej dopravili na PČR, kde muže v pořádku předali službu konajícím policistům k dalšímu opatření.

V 8.57 hodin požádal městskou policii o spolupráci operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, protože bylo třeba, aby strážníci prověřili informaci o tom, že na komunikaci v ulici Obce Ležáků volně pobíhají ovce. Hlídka tedy prověřila příslušnou silnici, avšak tato zvířata tam nezaregistrovala. Strážníci se následně pokusili kontaktovat možného majitele těchto ovcí, aby jej na problém upozornili, což se podařilo až prostřednictvím jeho příbuzné, jež přislíbila, že dotyčného muže o vzniklé situaci neprodleně vyrozumí.

Přibližně o hodinu později byli strážníci přivoláni na čerpací stanici v Olbrachtově ulici, neboť tam žena odchytla volně pobíhajícího psíka malého vzrůstu. Hlídka uvedené zvíře převzala a poté je v pořádku umístila do připraveného kotce v útulku v Sečské ulici, protože mikročip umístěný na jeho těle, jenž by pomohl identifikovat majitele, se nepodařilo načíst.

V 11.02 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na poli v ulici Obce Ležáků se zdržuje volně pobíhající kůň, jenž by mohl vstoupit do vozovky. Protože majitele tohoto zvířete, jež se prozatím páslo v dostatečné vzdálenosti od silnice, se strážníkům nepodařilo kontaktovat, bylo domluveno s oznamovatelkou, aby opět vyrozuměla městskou policii v případě, pokud by se dotyčný kůň nebezpečně přiblížil ke komunikaci. Hlídka mezitím učiní další pokusy o vyrozumění jeho majitele.

Deset minut před polednem vyjeli strážníci do Slatiňan, kde se u jedné z tamních křižovatek pohybovala neznámá žena, jež cestou nebezpečně vstupovala do vozovky. Hlídka prověřila příslušné místo i jeho okolí, avšak s negativním výsledkem.

Ve 14.27 hodin kontaktoval městskou policii operační důstojník PČR s tím, že bylo vyhlášeno pátrání po dvou místních nezletilých chlapcích, již ráno nedorazili do školy na vyučování a následně po ukončení vyučovací doby se nevrátili domů, přičemž dodal, že v případě, pokud by s nimi strážníci přišli během své činnosti do kontaktu, aby na místo přivolali policisty. Přibližně o dvě hodiny později informoval městskou policii službu konající příslušník PČR, že pátrání bylo ukončeno, neboť obě děti byly nalezeny a jsou v pořádku.

Po sedmnácté hodině bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že ve Slatiňanech v ulici Vrchlického brání cizí nesprávně zaparkovaný automobil majiteli tamního pozemku ve vyjetí vozidlem na komunikaci. O několik minut později oznamovatel opět kontaktoval městskou policii, neboť uvedený automobil odjel pryč a přítomnost hlídky již nebyla zapotřebí.

V 17.27 hodin byli strážníci přivoláni do Rubešovy ulice, jelikož se tam přímo v komunikaci pohybovala žena, jež vstupovala bezprostředně před jedoucí vozidla. Protože hlídka dotyčnou osobu, jež byla orientovaná místem i časem a nebyla pod vlivem alkoholu, dostihla ve chvíli, kdy již kráčela předepsaným způsobem, strážníci ji poučili o dodržování pravidel bezpečnosti silničního provozu a poté odjeli.

Před devatenáctou hodinou kontaktovala městskou policii operátorka linky 112 s tím, že bude třeba, aby strážníci vyjeli k hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, neboť se tam nachází občan, jemuž byl během sporu s jemu známým člověkem poškozen jeho záložní zdroj energie. Po příjezdu hlídky k dotyčnému muži vyšlo najevo, že zmíněné zařízení, jež zapůjčil svému známému, během jeho manipulace upadlo na zem, pročež je oznamovatel považoval za poškozené. Z tohoto důvodu mezi oběma muži došlo ke slovní potyčce, po které druhý z nich odešel pryč. Strážníci příslušný předmět nejprve vyhledali ležící na travnaté ploše a poté jej podali jeho majiteli, jenž shledal, že tento záložní zdroj je stále plně funkční, tedy že žádnou újmu na majetku jednáním svého známého ve skutečnosti neutrpěl. Protože ničeho dalšího muž po hlídce nežádal, strážníci odjeli.

Ve 20.15 hodin bylo oznámeno na linku 156, že jistá obyvatelka Palackého třídy se řádně nestará o své nezletilé dítě, protože je ve večerních hodinách zanechává doma, aby mohla navštěvovat místního muže. Vzhledem k momentálnímu vytížení strážníků byla tato informace postoupena k šetření Policii ČR.

Dvacet čtyři minuty po dvacáté první hodině vyjeli strážníci do Revoluční ulice, jelikož tamní obyvatelka oznámila, že do jejího bytu se dobývá bývalý přítel. Hlídka po příjezdu na uvedené místo obdržela informaci, že dotyčný muž svého jednání již zanechal a odešel neznámo kam.

Ve 22.07 hodin se opakovala stejná situace, proto byli strážníci opět přivoláni do Revoluční ulice, kde tentokrát hlídka bývalého přítele oznamovatelky zastihla a z místa vykázala.

Přibližně o hodinu později obdržela městská policie informaci o tom, že obyvatele domu v ulici Přemysla Otakara ruší hluk automatické pračky, jež vychází z konkrétního bytu. Strážníci poté kontaktovali odpovědného muže, jenž uvedl, že již pračku vypnul, neboť právě doprala. Po vyřešení přestupku hlídka odjela.

Ve 3.30 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v domě v ulici Čs. partyzánů ruší noční klid jeho pokřikující obyvatel. Při příjezdu strážníků se v oknech příslušné budovy nesvítilo a nebylo slyšet žádný hluk. Protože domovní zvonky nebyly opatřeny jmenovkami jeho obyvatel a oznamovatele se kontaktovat nepodařilo, hlídka poté odjela.

O hodinu později byli strážníci opět přivoláni k domu v ulici Čs. partyzánů, protože se tam tentokrát jeho obyvatel hlasitě dobýval z ulice domů. Po vyřešení jeho jednání strážníci odjeli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑