Události ze dne 14.1.2016

15.01.2016 09:39

V 9.00 hodin oznámil anonym na linku 156, že v ulici Na Ostrově parkuje vozidlo na zeleni a částečně zasahuje také do chodníku. Na místě strážníci jednali s majitelem vozidla, se kterým byl přestupek vyřešen uložením blokové pokuty.

Před půl jednou odpolední požádal operační důstojník Policie ČR z důvodu vytíženosti vlastních hlídek o spolupráci při prověření oznámení, že na Palackého třídě leží u autobusové zastávky uhynulá kočka. Strážníci zde skutečně nalezli uhynulou kočku, kterou následně umístili do igelitového pytle a převezli ji na veterinární kliniku k odborné likvidaci.

V 14.10 se na strážníky opět obrátila Policie ČR, kdy operační důstojník žádal o zajištění falešného prodejce nádobí, kterého zadržel v Široké ulici syn poškozené ženy. Na místo se ihned dostavila hlídka městské policie, která s mužem setrvala do příjezdu Policie ČR.

V 14.17 hodin oznámil občan na linku 156, že za obchodním domem Kaufland jsou odstaveny nákupní košíky. Hlídka na místě jednala s odpovědnou osobou výše uvedeného obchodního domu, která strážníkům sdělila, že se jedná o vyřazené nákupní koše.

V 18.04 hodin oznámil pracovník ostrahy prodejny Pramen, že nalezl u prodejny nezamčené jízdní kolo. Strážníci jízdní kolo černé barvy bez výrobního čísla a jakýchkoli doplňků naložili do služebního vozidla a převezli jej na služebnu městské policie, kde bylo uloženo do ztrát a nálezů.

V 18.12 požádal pracovník chrudimské nemocnice o prověření oznámení, ve kterém žena žádala o pomoc s přítelkyní, která upadla na zem a ona sama ji nedokáže zvednout. Na místo se neprodleně dostavila hlídka, která zjistila, že si žena pádem na zem přivodila zranění hlavy. Strážníci proto na místo přivolali RZS , jejíž posádka ženu převezla k dalším vyšetřením.

V 22.58 hodin oznámil chrudimský občan, že v domě č. p. 1207 v ulici Na Větrníku je ve výtahu cítit kouř. Strážníci společně s oznamovatelem provedli kontrolu uvedeného domu, při které bylo zjištěno, že kouř vychází z bytu ve třetím patře. Hlídce se boucháním na dveře podařilo probudit nájemnici uvedeného bytu. Následně bylo zjištěno, že žena při vaření usnula a na zapnutém sporáku se vyvařil veškerý obsah hrnce, ze kterého vycházel dým. Strážníci pomohli ženě otevřít okna bytu a vyvětrat celý prostor. K žádnému zranění osoby ani ke škodě na majetku nedošlo.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑