Události ze dne 14.2.2022

16.02.2022 15:16

Krátce před jedenáctou hodinou dopolední byli strážníci přivoláni do Revoluční ulice, neboť tam parkovaly automobily na chodníku. Hlídka s přítomnými řidiči těchto dvou vozidel vyřešila jejich dopravní přestupky na místě.

V 11.43 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že na chodbě městského úřadu v Pardubické ulici spí na lavičce pomočený muž. Strážníci po příjezdu dotyčného člověka bez domova probudili a orientovaného místem i časem jej z budovy vykázali.

Po třinácté hodině oznámil na linku 156 občan, že v Městském parku leží na zemi muž s poraněnou hlavou. Po příjezdu hlídky na uvedené místo vyšlo najevo, že tohoto zraněného člověka před jejím příjezdem převzala do péče přivolaná zdravotní záchranná služba.

V 13.45 hodin kontaktoval městskou policii pracovník místního letiště s tím, že tam na přistávací ploše zaparkoval osobní automobil, jehož řidič vystoupil z vozidla a přímo na letištní ploše venčil svého psa, přestože vstup do těchto míst lidem zakazují výstražné nápisy, umístěné v okolí letiště. Hlídka na přistávací ploše tento stojící automobil ani člověka venčícího své zvíře nezastihla.

Přesně v patnáct hodin vyjeli strážníci do Soukenické ulice, protože tam občan zpozoroval kačera, jenž se pohyboval zvláštním způsobem, přičemž mohl být zraněn. Jakmile se hlídka k tomuto kymácejícímu se zvířeti přiblížila, kačer rychle odešel k tamnímu vodnímu náhonu, skočil na jeho hladinu a odplaval proti proudu vody pryč. Vrávoravou chůzi tohoto kačera operátor městské policie následně telefonicky konzultoval s pracovníkem záchranné stanice živočichů, jenž uvedl, že pokud se dotyčné zvíře samo dokázalo přemístit k vodnímu toku a poté na jeho hladině samostatně plavat, není třeba žádného zásahu ze strany hlídky, ani pomoci ochránců živočichů.

Ve 22.54 hodin vyrozuměla městskou policii občanka o tom, že u pomníku Josefa Ressela v Široké ulici volně pobíhá pes, přičemž jeho majitel se nikde poblíž nenachází. Strážníci se opakovaně pokusili zmíněné zvíře odchytnout, což se jim nepodařilo a následně tento pes utekl Lázeňskou ulicí neznámo kam.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑