Události ze dne 14.3.2023

15.03.2023 12:37

Přesně v devět hodin informoval městskou policii občan o tom, že v okružní křižovatce v ulici SNP leží u obrubníku náklad, jenž zřejmě vypadl z projíždějícího automobilu. Při příjezdu strážníků se v uvedené křižovatce nacházelo stojící vozidlo, jehož řidič událost zaregistroval, pročež se vrátil zpět, aby ležící předměty z vozovky vyzvedl a naložil je zpět do služebního automobilu.

Ve 14.20 hodin strážníci během pochůzkové činnosti v ulici Svatopluka Čecha zaregistrovali zaparkovaný automobil s otevřenými okénky, v jehož okolí se nikdo nenacházel. Hlídka zjistila jeho majitelku z Vlašimi, avšak kontaktovat ji se strážníkům žádným způsobem nepodařilo.

Po patnácté hodině kontaktovala městskou policii úřednice místního městského úřadu s tím, že v Radoušově ulici je potřeba zajistit poškozenou kanálovou vpust do doby, než se tam dostaví příslušný pracovník, aby provedl její opravu. Hlídka na uvedenou kanálovou vpust umístila nepoškozený kryt, jenž ležel opodál, proto její opravy nebylo třeba. O této skutečnosti byla dotyčná úřednice vyrozuměna.

V 17.11 hodin bylo oznámeno, že v Heydukově ulici je vzhledem k nesprávně zaparkovaným automobilům pro ostatní vozidla zhoršená průjezdnost. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak žádné nesprávně stojící vozidlo tam nezaregistrovala, přičemž průjezdnost této ulice nebyla nijak omezená.

O několik minut později byli strážníci přivoláni do supermarketu na Palackého třídě, protože tam zákaznice vyzvedla ze země cizí nalezenou platební kartu. Hlídka uvedený předmět v prodejně převzala a poté jej uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

Ve 21.50 hodin se na služebnu městské policie dostavil místní občan s tím, že okolo dvacáté první hodiny došlo u hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové k tomu, že na parkovišti svítil do jeho očí neznámý mladík laserem. Oznamovatel dále uvedl, že tímto jednáním žádnou újmu neutrpěl, přičemž dotyčný mladý muž se mu za své jednání omluvil, a dodal, že přesto událost oznámil, a to z důvodu, aby se toto jednání mladíka v budoucnu neopakovalo. Hlídka poté prověřila okolí příslušné prodejny, avšak mladého muže, jehož popis měla k dispozici, nezaregistrovala.

Po dvacáté druhé hodině vyjeli strážníci na Palackého třídu, protože za tamním bytovým domem parkoval u řeky automobil na zeleni. Hlídka na uvedené ploše zastihla dvě stojící vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Osmnáct minut před šestou hodinou ranní bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že ve vestibulu peněžního ústavu na Palackého třídě leží bezdomovec. Hlídka dotyčného muže po probuzení z budovy vykázala, orientovaného místem i časem.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑