Události ze dne 14.4.2022

20.04.2022 12:28

V 9.17 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že v Čáslavské ulici zpozoroval automobil, jenž neoprávněně stál na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy. Hlídka za stěrač tohoto automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po třinácté hodině požádala strážníky o spolupráci úřednice městského úřadu, jež obdržela stížnost na to, že z areálu jisté firmy se sídlem v Píšťovech se line dým a nepříjemný zápach. Po příjezdu hlídky na uvedené místo vyšlo najevo, že tam došlo k zahoření mokrých pilin, jež byly poté rozhrnuty. Pořízenou videonahrávku strážníci poté poskytli příslušné úřednici městského úřadu pro případ zahájení správního řízení.

V 18.40 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na jednom z parkovacích míst vyhrazených pro vozidlo invalidy neoprávněně stojí cizí automobil. Strážníci zjistili jeho majitelku, jež byla rovněž držitelkou karty ZTP, a kontaktovali ji. Po vyřešení přestupku s hlídkou dotyčná žena své vozidlo přeparkovala.

Před devatenáctou hodinou vyjeli strážníci do Slatiňan, protože na zahradu tamní obyvatelky vběhl cizí volně pobíhající pes. O chvíli později se na místo dostavil majitel tohoto zvířete, jenž svého psa odchytl a odvedl.

Ve 20.47 hodin informovala městskou policii občanka, že v křižovatce ulic Opletalova a Zahradní zaregistrovala na komunikaci tři kráčející kačery, přičemž pojala obavu, aby je nesrazil některý projíždějící automobil. Po příjezdu hlídky se tito ptáci vznesli a odletěli pryč.

Deset minut před dvacátou třetí hodinou oznámil prostřednictvím tísňové linky muž, že v sídlišti U Stadionu jej jeho bývalá přítelkyně odmítla pustit do bytu, kde hodlal vyzvednout své osobní věci. V přítomnosti hlídky se oznamovatel i zmíněná žena společně domluvili, že k vyzvednutí osobních věcí dojde až následující den v dopoledních hodinách.

V 0.52 hodin byli strážníci opět přivoláni do sídliště U Stadionu, neboť tentokrát u jednoho z tamních domů na sebe křičeli muž a žena. Při příjezdu hlídky byl na uvedeném místě klid a žádné osoby se tam nenacházely.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑