Události ze dne 14.5.2021

16.05.2021 01:31

Po deváté hodině dopolední bylo oznámeno na linku 156, že na zahradě domu v Pardubické ulici leží neznámý obnažený muž. Strážníci v tomto mladém člověku po probuzení zjistili obyvatele Pardubické ulice, jenž uvedl, že netuší, jak se na cizí zahradu v opilosti dostal. Protože v přítomnosti hlídky byl již zcela orientován místem i časem a zdravotně v pořádku, následně sám odešel domů.

V 10.15 hodin požádali městskou policii o spolupráci policisté, neboť byla třeba zjistit totožnost neznámého muže, jenž měl zvonit na zvonky obyvatel domu na Palackého třídě pod záminkou toho, že do jejich budovy vlétl jeho míč. Protože uvedený předmět se v jejich domě nenacházel, obyvatelé pojali podezření, že se může jednat například o typaře. Hlídka u této budovy, ani v jejím okolí, muže dle uvedeného popisu nezaregistrovala, proto o této skutečnosti neprodleně vyrozuměla Policii ČR.

Přesně v šestnáct hodin byli strážníci přivoláni k hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, jelikož se tam nacházela žena, jež tam právě odchytla volně pobíhajícího psa. Hlídka tohoto buldoka od oznamovatelky převzala. Protože podle čipu umístěného na jeho těle se strážníkům nepodařilo v dostupných registrech zjistit jeho majitele, byl tento pes dopraven do útulku v Sečské ulici, kde byl předán do péče přítomné pracovnici.

V 18.12 hodin kontaktoval městskou policii majitel psa, jenž uvedl, že jeho zvíře během venčení potrhal cizí volně pobíhající pes. Oznamovatel dodal, že jeho majitele zná. Nakonec tento muž uvedl, že jeho napadené zvíře žádné poranění neutrpělo, lékařské ošetření nepotřebuje a k vyřešení události mu postačí, když strážníci jeho majiteli domluví, aby se to již neopakovalo. Hlídka kontaktovala majitelku dotyčného psa, jež uvedla, že svého křížence, jenž nemá chrup, zapůjčila na procházku svému příteli, který k venčení nepoužil vodítko a pes mu následně utekl. Strážníci s odpovědným člověkem jeho přestupek vyřešili a poté kontaktovali manželku oznamovatele, jež potvrdila, že její zvíře je v pořádku, nezraněné. Tato žena sdělila, že řešení události ze strany městské policie považuje za dostačující. Hlídka poté odjela.

Třicet minut po osmnácté hodině bylo oznámeno prostřednictvím linky 156, že ve Svěchyňově ulici parkuje neoprávněně cizí automobil na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy. Hlídka tuto informaci prověřila a poté v uvedené ulici na dva nesprávně zaparkované automobily umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Krátce před dvacátou hodinou vyjeli strážníci na základě upozornění od občana do ulice Přemysla Otakara, protože tam v nezajištěném zaparkovaném automobilu byly v zapalování ponechány klíče od vozidla. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele tohoto vozidla, jehož s pomocí jeho otce kontaktovala. Dotyčný muž se po chvíli dostavil na místo a po provedené kontrole interiéru svůj automobil řádně zajistil.

Ve 23.29 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že v Úzké ulici ruší noční klid obyvatelé jednoho z tamních domů. Hlídka v uvedené budově kontaktovala dva muže, kteří v té době na venkovní terase oslavovali. Tyto osoby se po vyřešení přestupku se strážníky přemístily do bytu, aby již nikoho nerušily. Vzhledem k tomu, že z dalšího bytu v uvedené budově vycházela hlasitá hudba, hlídka kontaktovala také jeho obyvatelku, jež znějící hudbu vypnula. Po vyřešení přestupku strážníci odjeli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑