Události ze dne 14.7.2021

17.07.2021 08:34

Krátce před třináctou hodinou prověřovala hlídka oznámení, v němž oznamovatelka uvedla, že v blízkosti prodejny Lidl se pohybují ve vozovce podnapilé osoby. Hlídka provedla kontrolu uvedené lokality, žádné podnapilé osoby zde nebyly zjištěny.

V 15.35 hodin oznámil občan na linku 156, že na kruhovém objezdu v ulici Dr. Milady Horákové je rozsypaná suť. Strážníci zde znečištění vozovky skutečně nalezli, po telefonické konzultaci úklid zajistili pracovníci technických služeb.

O hodinu později vyjížděla hlídka do Hradištní ulice, kde se nacházelo vozidlo, u kterého bylo otevřené okno. Prostřednictvím lustrace byla zjištěna a následně i kontaktována majitelka vozidla, která se dostavila na místo a vozidlo si zajistila. Totožné oznámení přijali strážníci o několik desítek minut později, tentokrát stálo vozidlo se staženým oknem v ulici Na Větrníku. I zde se podařilo kontaktovat majitele, který si vozidlo zajistil.

Do třetice vyjížděli strážníci k vozidlu s otevřeným oknem krátce po dvacáté hodině, a to do ulice Jungmannovo nábřeží. Scénář byl stejný jako v předchozích případech, po vyrozumění ze strany městské policie si vozidlo zajistil majitel.

V 20.15 hodin oznámila žena na linku 156, že v ulici V Hliníkách leží na zemi muž. Hlídka o chvíli později zjistila, že se jedná o muže z Chrasti. Jelikož byl muž zraněn na hlavě, byla na místo přivolána RZS, která muže převezla k vyšetřením do místní nemocnice.

Sedm minut po dvaadvacáté hodině oznámil občan na tísňové lince rušení nočního klidu, kdy hluk v podobě zvuku sbíječky měl vycházet z prodejny Billa. V prodejně byl kontaktován pracovník firmy, která zde provádí rekonstrukci. Strážníkům uvedl, že si neuvědomil pokročilou noční dobu, omluvil se a práci ukončil.

Pár minut před třiadvacátou hodinou prověřovala hlídka oznámení o ležícím muži v ulici Čs. partyzánů. Zde byl nalezen muž z Chrudimi. Jelikož neměl žádná viditelná zranění a byl schopen samostatné chůze, po jednání s hlídkou odešel domů.

V 4.50 hodin se na strážníky obrátila žena bydlící v ulici Čs. armády, která oznámila, že na její okno hází bývalý přítel kamínky. Hlídka na místě kontaktovala uvedeného muže, ten sdělil, že žádné kamínky neházel, pouze prý ťukal na okno. Hlídkou byl poučen o době nočního klidu. Muž se omluvil a z místa odešel. Věc byla řešena domluvou.

Po půl šesté ranní vyjížděli strážníci do Palackého třídy, kde se měl nacházet na zemi ležící muž. Strážníci zde muže nalezli, po probuzení uvedl, že se cítí v pořádku, pouze prý na chvíli usnul. Z místa v pořádku odešel.  


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑