Události ze dne 14.8.2022

17.08.2022 13:21

V 9.19 hodin oznámil občan na linku 156, že v ulici Víta Nejedlého u domu čp. 639 je ve vozovce díra. Strážníci na místě zjistili, že jde o díru v asfaltu o velikosti asi deseti centimetrů. Pod tímto otvorem však bylo patrné vymletí podkladu. Nebezpečné místo bylo označeno dopravním kuželem a závada byla předána k řešení kompetentní osobě.

Krátce před polednem vyjížděla hlídka do Slatiňan, kde měl na silnici vedoucí k restauraci Monako ležet údajně sražený pes. Vzhledem k charakteru oznámení byl na místo přivolán také tamní veterinář, který zjistil, že pes není poražený, ale pouze uštvaný. Dle čísla na známce byl zjištěn a následně i kontaktován majitel psa, který se dostavil na místo a psa si převzal.

Ze Slatiňan vyjela hlídka na Palackého třídu, kde mělo u domu čp. 62 parkovat vozidlo na sjezdu z chodníku. Strážníci provedli kontrolu před uvedeným domem, žádné vozidlo parkující u sjezdu z chodníku nebylo na místě zjištěno.

K dalšímu případu špatného parkování byli strážníci přivoláni před třináctou hodinou. Tentokrát se mělo jednat o parkování vozidla na vodorovném dopravním značení v Malecké ulici. Oznámení bylo vyřešeno umístěním výzvy pro nepřítomného řidiče.

V 13.32 hodin oznámila žena na tísňovou linku městské policie, že v Revoluční ulici pod okny kouří dva mladíci marihuanu a kouř má jít do oken bytů. Na místě bylo zjištěno, že mladíci kouřili balené cigarety. Hlídkou byli k celé věci poučeni a z místa následně odešli. Do stejné ulice se hlídka vrátila před sedmnáctou hodinou, kdy zde měl na volno běhat větší černý pes. Provedenou kontrolou však žádný pes nebyl nalezen.

Okolo sedmnácté hodiny vyjížděli strážníci k obchodnímu domu Tesco, kde se měli pohybovat bezdomovci a popíjet alkohol. Dle sdělení oznamovatele se zde měly nacházet i malé děti. Hlídka na místě zjistila čtyři bezdomovce, se kterými zde hovořila matka jednoho z nich. Ta s sebou měla i dvě nezletilé děti. Strážníci ženu upozornili, že se s dětmi nachází na nevhodném místě. Po jednání s hlídkou odešla i s dětmi domů.

V 17.20 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení, v němž žena uvedla, že v ulici U Stadionu u domu čp. 757 stojí vozidlo, v němž je zavřený pes. Vzhledem k teplému počasí měla oznamovatelka obavu o jeho zdraví. Strážníci na místě zjistili, že u vozidla jsou pootevřená všechna okénka, vozidlo bylo zaparkováno ve stínu. Pes byl ve vozidle vitální, nejevil známky zdravotních potíží. I přesto byl raději kontaktován majitel firmy, které vozidlo patří, jenž přislíbil vyrozumění řidiče vozidla.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑