Události ze dne 14.9.2021

15.09.2021 17:46

V 9.49 hodin byli strážníci přivoláni do medlešického parku, kde volně pobíhal pes, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídka dotyčné zvíře odchytla a poté jej v pořádku umístila do útulku v Sečské ulici, neboť jeho majitele se strážníkům dle mikročipu umístěného na těle tohoto psa nepodařilo zjistit.

Deset minut po desáté hodině dopolední bylo oznámeno na linku 156, že v Akátové ulici parkuje nesprávně automobil s konkrétní registrační značkou. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 11.36 hodin vyjeli strážníci do Palackého třídy, neboť na tamní autobusové zastávce občan zaregistroval dva stojící osobní automobily. Hlídka i na tato dvě nesprávně zaparkovaná vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Několik minut po poledni informoval městskou policii občan o tom, že v Jiráskově ulici zpozoroval volně pobíhajícího psa, jehož následně zahnal na pozemek tamních obyvatel, kde jej mohou strážníci vyzvednout. Hlídka uvedené zvíře po příjezdu odchytla a poté dle telefonního čísla umístěného na jeho obojku kontaktovala majitele. Dotyčný muž se dostavil na místo a po vyřešení přestupku se strážníky svého psa v pořádku odvedl.

Ve 12.32 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že v supermarketu ve Škroupově ulici došlo ke krádeži zboží. Hlídka v přítomném podezřelém muži zjistila místního obyvatele, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal. Strážníci vyřešili jeho přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem. Vzhledem k tomu, že během šetření události vyšlo najevo, že dotyčný člověk je hledaný policií, hlídka jej po vyřešení přestupku předvedla na místní oddělení PČR.

Po patnácté hodině byli strážníci přivoláni do Novoměstské ulice, neboť před tamní garáží parkovaly automobily takovým způsobem, že její majitel do své garáže nedokázal vstoupit. Před příjezdem hlídky na uvedené místo tato vozidla odjela pryč.

V 17.30 hodin kontaktoval městskou policii místní obyvatel s tím, že jeho zaparkovaný automobil někdo porýpal. Strážníci způsobené poškození zadokumentovali, přičemž na základě vyhodnocení záznamu z příslušné kamery městského kamerového systému a dle výsledků provedeného šetření učiní další kroky.

Před devatenáctou hodinou se obrátil na strážníky se žádostí o pomoc muž, jenž uvedl, že po úmrtí jeho otce se do místa otcova bydliště dostavila jeho družka, jež má k dispozici klíče od jeho domu, a vynáší ven nábytek, přestože tam neměla hlášené trvalé bydliště. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že dotyčná žena odváží pouze nábytek, který patřil jí. Protiprávní jednání v tomto případě nebylo zjištěno.

Přesně o půlnoci obdržela městská policie oznámení, že u obchodního centra na Borzně dělají bezdomovci nepořádek. Při příjezdu hlídky seděli tito dva lidé bez domova na lavičce a žádného protiprávního jednání se nedopouštěli. Strážníci tyto osoby poučili a poté odjeli.

V 6.21 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u domu v Revoluční ulici leží na zemi uhynulá kočka. Hlídka uvedené zvíře vyzvedla a služebním vozidlem je dopravila do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde tuto kočku uložila do speciálního mrazicího boxu, odkud bude předána k odborné likvidaci.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑